Tartarini rölanti problemi

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim 99 model vectra b gt aracım var aracımda tartarini lpg sıralı kit mevcut , aracımda 1.7 lik nozüller kullanılmış gidişi vede yakıtından çok memnnunum ancak rölantide araç belli süre kullandığımda motor normal ısısına ulaştığında rölantide titriyor motor , lpg ciye götürdüm kalibrasyon yapmaya uğraştı kalibre sırasında dikkat ettim bilgisayarları kalibreye başlıyor ancak bitirmiyor cevap vermiyor program vede 2 kere programı sonlandırdı en sonunda tablodan bi kaç ayarı değiştirdi vede enjektör değişecek dediler ne bende güvenemedim problem nerden olabilir , Aracım benzinde rölantide çok düzgün çalışıyor rölanti ok gibi ancak lpg ye geçince bariz rölanti titretiyor ,
birde aracımda xenon far var kalibre sırasında klima vede farları açınız diyor bizde ikisinide açıyoruz xenon lpg ecusunu etkilemiş olabilirmi ?
Lpg ayar kaBloları var piyasada alıp kendim kurcalayıp sonuca ulaşabilirmiyim ?

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik kalibrasyonu yaparken motorda aşırı bir silkeleme yada titreme oluştumu?

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi enjektor sıralamanız yanlıs yada enjektorlerden biri yada bir kaçı arızalı araç gaz benzin geçişlerinde tekleme sarsıntıda yapıyodur

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi enjektor sıralamanız yanlıs yada enjektorlerden biri yada bir kaçı arızalı araç gaz benzin geçişlerinde tekleme sarsıntıda yapıyodur
haklısın enjektör sıralaması ile ilgili bir problem olma ihtimali fazla bunun doğru sıralamasını bulabileceğim bir link varmıdır ?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyrunnerug yardımların için çok teşekkürler
nette biraz araştırma yaptım , vede sıralama kaputu açınca triger kayışının ordaki silindirden başlamak üzere >>>> A-B-C-D >>>> şeklinde yapılmış ancak bi kaç yerde tam tersi A ile başlayan lpg enjektörü ateşleme bobininin egr valfinin en yakın olduğu silindir A ile başlamış <<<<<< D-C-B-A <<<<< şeklinde bende değiştirip deneyeceğim sonucu burda yazarım

Son düzenleme:

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bravo tebrik ve teşekkür ediyorum , dediğin gibi enjektör sıralaması yanlışmış tam tersi yaptım çalıştırdım ve rölanti saat gibi , hemen lpg ciye gittim kavga etmeye geldim dedim yaklaşık 5000 km dir enjektör ters şekilde biniyormuşum aracıma insan bu kadar baştan savma iş yapmaz çıraklara dedi kim taktı bunu ama nafile neyse yeniden kalibre yaptırdım ama pekde içime sinmedi , karar verdim opcomdan sonra bide lpg ayar kablosu alıcam kendi işimi kendim yapıcam bundan sonra , üstelik 1.7 lik nozul benim aracıma olmazmış 2.2 veyqa 2.5 olacakmış neyse kablom gelsinde bi gerisini ben çözücem iş başa düştü , 2.5 lik nozülleride satın aldım duruyor

Son düzenleme:

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 2.2 lik nozul benim aracımda var sana en az 2.5 lik lazım lpg ile ilgili sorunu sen 5000 km de cozmussun ben 3 sene aracı boyle kullandım tam bir rezalet ve kimsede cozemedi geçişleriniz düzelmiştir arac gaza anında tepki veriyodur ben düzeltiğimde aracım sani yeniden doğdu neyse sorununuzun cozulmesine sevindim kablo almayı bende dusunuyorum ama ayar nasıl yapılır bir bilgim yok bende bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 2.2 lik nozul benim aracımda var sana en az 2.5 lik lazım lpg ile ilgili sorunu sen 5000 km de cozmussun ben 3 sene aracı boyle kullandım tam bir rezalet ve kimsede cozemedi geçişleriniz düzelmiştir arac gaza anında tepki veriyodur ben düzeltiğimde aracım sani yeniden doğdu neyse sorununuzun cozulmesine sevindim kablo almayı bende dusunuyorum ama ayar nasıl yapılır bir bilgim yok bende bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

forumu takip ediyorsan lpgde 5. viteste yüklenince pırlama var avans vermiyor gibi bir çok zihni sinir topik açmıştım :) ama enjektörün ters takılması bunlara sebepmiş bende yazın izmir balıkesir bursa gezmiştim bu halde üstelik birde fan 2. kademe çalışmAz halde birde termostat arızalıymış gene iyi arabaymış valla ,aracımın bir çok problemini hallettim şimdi tadından yenmeyecek hale geldi gaza dokunmaya gelmiyor resmen atlıyor ama cidden sinirleniyorum vede soğuyorum aracımdan bu kadar basit şeyleri ustalar çözemiyor vede bizim gibi normal kullanıcılar usta olacaz bu gidişle

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet rölanti ok gibi oldu ayrıca gaza tepkileri anında veriyor pırlama yok , bişey daha soracağım şimdi bende 1.7 lik nozüller var yakıtım ş.içi 25 krş çok az 2000 motora göre bu nozülü büyütünce yakıtın artacağı korkusu var şimdi sende yakıt ne alemde ? yazın izmir balıkesir bursa 2500 km yol yaptım 17 krş yaktı lpg 2.05 krş idi o zaman arabada 5 kişi vardı vede inanamadık yakıtına şimdi ben nozülleri büyütsem yakıt artarmı aceba ?