tecrübeli arkadaşlar yardım

ahmet54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simit tüp taktıranlar için söylüyorum boşuna heyecan yapmayın arıza falanda aramayın simit tüpün sorunu bu gösterge ışıkları hep oynuyo şamandıra konumu ile ilgili bişey bu daha çözen duymadım hatta burda bi gaz ayarı yapan yer var adam kocaman yazmış duvara "simit tüplere gösterge probleminden dolayı şamandıra değişimi yapmıyoruz" diye

opelci01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdal4154 arkadaşım gaz pedalsensörü çok pahalı değil 50-60 tl ye değiştirilir.ben değiştirdim ama biraz zaman alıyor.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
aracıma landirenzo taktırıp fulledim ama yinede 4.ışık yanmadı neyse ben kullanmaya başladım ama 160 km de kırmızı ışık yandı neden olabilir acaba
lpg kitinizin markası nedir bilmiyorum ama takan yere gidin programına baksınlar,
bu göstergelerin de ayarlaması mümkün, yani depoda şu kadar litre gaz varken şu ışık yansın şeklinde ayarlanması mümkün,
ancak ustacıklar çok anladıkları için yapamıyorlar, kafalarına göre sallayıp bırakıyorlar değerleri, yani siz isterseniz programdan depo full ken boş gösterebilir, yada boşken full gösterebilirsiniz yapacağınız ayarlarla..

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kac litrelik deponuz var. bende 40 lt 35 ~ 37 arası LPG alıyor. 500km gidiyorum hadi diyelim deponuz ufak devirsiz kullandınız.

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
öncelikle arkadaşlarında dediği şeye katılıyorum şamandıra olabilir, gaz aldığınız yer güvenilir değilse hava basmış olabilir ve son olarak lpg gösterge ışıklarının çok sağlıklı olmadığıda doğru.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
öncelikle arkadaşlarında dediği şeye katılıyorum şamandıra olabilir, gaz aldığınız yer güvenilir değilse hava basmış olabilir ve son olarak lpg gösterge ışıklarının çok sağlıklı olmadığıda doğru.
işte bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum size arkadaşlar.
sağlıklı olmayan gösterge değil, ustalar,,,
göstergeyi nasıl ayarlarsanız öyle gösterir,
örneğin lpg kullanan arkadaşların hepsinde aynıdır durum,
full ken ilk ışık sönünce, ikinci, üçüncü ve dördüncü ışık sönünce gittiği yol ve kırmızı yandıktan sonra gittiği yol üç aşağı beş yukarı aynıdır, kullanıma göre basarsın yada basmazsın 5-10 km fark edebilir belki ama geneli böyle...
örneğin benim arabada kırmızı yandıktan sonra 150-160 km yol gider... işte bundan yola çıkarak anlamamız gereken konu şu: ayarlamaları hatalı olduğu için, depoda kalan gaza bakarak yanan ışıklar aslında yanlış olan doğruyu gösteriyorlar... düzgün bir ayarla her 65km de bir ışığın sönmesi ve kırmızıda da 40-50 km yol yapması sağlanabilir... ama ayarlayabilecek biri bulunmayabilir...
Not: zaman zaman fazla gaz basılmasından dolayı şamandra da takılma gibi sıkıntılardan kaynaklı farklı durumlar yaşanabilir ama sonraki full lemede düzelir...

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
işte bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum size arkadaşlar.
sağlıklı olmayan gösterge değil, ustalar,,,
göstergeyi nasıl ayarlarsanız öyle gösterir,
örneğin lpg kullanan arkadaşların hepsinde aynıdır durum,
full ken ilk ışık sönünce, ikinci, üçüncü ve dördüncü ışık sönünce gittiği yol ve kırmızı yandıktan sonra gittiği yol üç aşağı beş yukarı aynıdır, kullanıma göre basarsın yada basmazsın 5-10 km fark edebilir belki ama geneli böyle...
örneğin benim arabada kırmızı yandıktan sonra 150-160 km yol gider... işte bundan yola çıkarak anlamamız gereken konu şu: ayarlamaları hatalı olduğu için, depoda kalan gaza bakarak yanan ışıklar aslında yanlış olan doğruyu gösteriyorlar... düzgün bir ayarla her 65km de bir ışığın sönmesi ve kırmızıda da 40-50 km yol yapması sağlanabilir... ama ayarlayabilecek biri bulunmayabilir...
Not: zaman zaman fazla gaz basılmasından dolayı şamandra da takılma gibi sıkıntılardan kaynaklı farklı durumlar yaşanabilir ama sonraki full lemede düzelir...

ben aldığım litreye göre gideceğim km bildiğin için (3 aşşağı 5 yukarı) ışıklara takılmıyorum ama,ne kadada yapılsa benzin göstergesi gibi sağlıklı çalışacağınıda ummuyorum,tabi yanılıyorda olabilirim.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ben aldığım litreye göre gideceğim km bildiğin için (3 aşşağı 5 yukarı) ışıklara takılmıyorum ama,ne kadada yapılsa benzin göstergesi gibi sağlıklı çalışacağınıda ummuyorum,tabi yanılıyorda olabilirim.
depoyu iki defa üst üste full leyerek deneyebilirsin,
ilkinde full ledikten sonra km sıfırlayıp her ışık söndüğünde km yi not al bir kağıda,
ikincide de aynı şeyi yaparsan aslında hep aynı km yol yaptıktan sonra ışıkların aynı şekilde söndüğünü göreceksin,
yani ışıklar kafasına göre yanıp sönmüyor sürekli aynı km de aynı ışıklar yanar yada söner işte...
ben zaten sürekli full lediğim için km sıfırlar ve biteceği km yide bilirim, bitmesine 40-50 km kala alırım tekrar, zaten evle iş arasında var benzinlik, sıkıntı olmuyor mecburen önünden geçip gittiğim için...