Tekerlerden metal sürtmesi gibi gelen ses...Yardım lütfen ?

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı metal -metal sürtünme sesi benim her balata bitiş tarihinde geliyor balatalar bittiği zaman koruma sacı ile disk arasındaki mesafe daralıyor ve dönüşlerde sürtüyor balatayı değiştirin çözüm biter haa diskler yamuksa onada bir op uygulanması şart

murocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam
aynı sorunu bende yaşıyorum, sol ön tekerden, teker döndükçe fıs fıs ses geliyo hızlandıkça devam ediyor, sanki bişey sürtüyor, havalar ısındı camlar açık gidiyoruz, gıcık oluyorum, bu hafta götürcem göstercem ama çok kişide benzer sorun varmış

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı metal -metal sürtünme sesi benim her balata bitiş tarihinde geliyor balatalar bittiği zaman koruma sacı ile disk arasındaki mesafe daralıyor ve dönüşlerde sürtüyor balatayı değiştirin çözüm biter haa diskler yamuksa onada bir op uygulanması şart

Aynen öyle benim de yaklaşık bir aydır balatalar bittiği için ötüyordu, balataları aldım yarın gidip değiştiriyorum...

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem bende de var. Balatanın Disklere veya başka biryere sürttüğünü veya sarsıntıdan zırıldadığını düşünüyorum en yakın zamanda bakıcam. balatalarım bitmiş de olabilir.
Bu arada Balata değişimi ne kadara patlıyor?? Bilen var mı??

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balata değişimi 100 civarında çift balata tutuyo önler sadece işçilik ne kadar alırlar artık ustasına göre değişiyo

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benden size tavsiye aynısı banada oluyordu arkadaki aks kafaları ve rulmanlar falan değişti! arada ıslık sesi gibi gelir her zaman yapmaz fakat ben şanslıydım araç çok hafif süratteyken arka lastiği frene basınca kitledi! süratliyken yapsaydı düşünemiyorum! bence ihmal etmeyin!!

engerek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam
aynı sorunu bende yaşıyorum, sol ön tekerden, teker döndükçe fıs fıs ses geliyo hızlandıkça devam ediyor, sanki bişey sürtüyor, havalar ısındı camlar açık gidiyoruz, gıcık oluyorum, bu hafta götürcem göstercem ama çok kişide benzer sorun varmış

kardeş aynı sorun bendede var gittim balatanın arasına taş girmişti bundandır diye çıkarttım ama hala kesmedi düşük hızlarda yapıyo aynen bendede çok ince bi ses ne yapmak lazım bunu için ustada bıktı benden bu arada:)

engerek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem bende de var. Balatanın Disklere veya başka biryere sürttüğünü veya sarsıntıdan zırıldadığını düşünüyorum en yakın zamanda bakıcam. balatalarım bitmiş de olabilir.
Bu arada Balata değişimi ne kadara patlıyor?? Bilen var mı??

balataları değişirken adam opele balata üreten firma die verdi memnun kalmazsan değişirim dedi elimde gm yok falan filan dedi ses yaptı hoşuna gitmesede değişti bir daha aynısını yaptı yine değişti tekrar aynısını yapınca açtım ağzımı yumdum gözümü adam sonunda çıkardı gm damgalı verdi ve ses kesildi 5 ytl fark istedi gelip gittiğime say dedim vermedim parasında filan değilim varsa ver kardeşim elinde ki her parçacıda var saklıyorlar sağda solda kar marjı düşüktür herhalde yada sürekli müşterilere saklanıyor die düşünüyorum 25 balataya verdim 20 usta aldı diskleride değişmiştim ama onu ne kadara aldım hatırlamıyorum

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keno bakımları nerde yaptırıyorsun?

Oto ünlü var sanayide Ramazan usta ona yaptırıyorum. Hatta bugun bıraktım aracı silindir kapağı açılıp kurum temizliği yapılacak, ön balatalar değişecek, yağ ıvır zıvır değişecek.Ayrıca balataları da TRW marka aldım.Sen nereye götürüyorsun?

Son düzenleme: