Termostat

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
2010 opel corsa 1.4 otomatik aracım var
2 hafta önce radyatör hortumlarını değiştirttim
Bu değişimden sonra motor suyu sıcaklığı daha da arttı. Fan daha uzun sürelerde çalışıyor.
Termostattan çıkan hortumlari fan açmışken kontrol edince bazen kaynar iken bazen soğuk oluyor.
Termostat kapalı kalsa arıza ışığı yakmaz mi.
Bazen bu hortumlarin içi boş gibi oluyor bazen dolu oluyor. Dolu iken sıcacık ve zor sıkılıyor. Boş iken serin ve yumuşak oluyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava yaptırmışsınız

SEL06İM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardım

Merhabalar.Eksik bir şey yazarsam kusura bakmayın.Arabam 2012 Astra H kasa 1.6 lpg li ilk arabam.Aracın ekranında T:göstergesinde 1 saniye bile sütmeyecek şekilde bazen 129 bazen -40 bazen 73 e sabit sıcaklık gösteriyor.Araç arıza ışığı yanmıyor.Su eksiltmiyor.Ustaya götürdüğümde map denilen sensör (orjinal sıfır takıldı) değişti yalnız bu dediğim olay devam etti.Usta devam ederse Termostat ile ilgili sıkıntı vardır dedi.Sizce yaşadığım bu durumun açıklaması nedir ne yapalıyım.(Not:Arabayı alalı 1 hafta oldu araçlarla ilgili tecrübem yok

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Benim araba z16xep motorlu kendiliğinden alıyor.Büyük ihtimalle sizinki de alıyordur.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
su tamamen boşalsa da yedek su deposu kapağını açıp dolduruyorum.Bir süre gezdikten sonra biraz eksiliyor hava çıkınca,tamamlıyorum bitti.Hortumların üzerinde hava alma yeri yoksa büyük ihtimalle bu şekilde hava kendiliğinden çıkıyordur.Hava alma yeri varsa da tornavida ile gevşetirseniz hava çıkar zaten.

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boru girişlerini iyice kontrol et su sızınca nemli durur açık kalır genelde ondada arıza yakar havayıda boğaz kelebeğiborusu var kazana giren motor soğuk iken çalıştır o boruyu sök kapağı ac hava var ise o borudan su kabarcıklı gelir hava yok ise direk su gelir onuda kabarcik bitene kadar 1 2 dakika akit yeterli tekrar yerine bağla bu arada yedek su depo kapağını değiştir sistemde hava olunca fan genelde hiç açmaz hararet yapar

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin dediğin termostat borusu termostat açmadıkça soğuk ve boş gibi durur termostat açınca ısınır ve sertleşir biraz çok sert olursa conta yakar araba

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h si olan kardeşim marş esnasında -40 derece gösterir kontak kapalı konumda iken 73 gösterir bu durumlarda bunları yapar bilgisayara bağlat arızalı ise sensor gösterir sensor bozulsa fan sürekli açık kalır