Trafik ekiplerinin çekicisi araca zarar verirse

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar burasının Türkiye olduğunun farkındasınız değil mi?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda vakıf çekicisi çekiyor. benim arabayı 5 aydır koyduğum yerden aldılar sebep 2 gün önce park yasak tabelası koymuslar. cumaya giderken arabayı göremeyince gittim aldım arabayı allahtan ceza kesirmedik 80 lirayla yırttık :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama benim bu park konusunda en çok kızdım tipler den birisi de dükkanı olan vatandaşların sanki babalarının yeri gibi dükkanın önünü kapama kardeşim diyerek gelen adamlar uyuz oluyorum.... ş...sizin sanki babasının yeri ya.... işte bu adamlara illet oluyorum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şimdi ikiside suçlu bu konuda ama yapılan davranışı haklı yerine koymaz Allah göstermein adamı kendi yerime koyuyorum bu durumda ceza yazıdığına ve çekildiğine laf yapmam ama bu tarz bişeyi benim aracıma yapsalar ve bunu görsem herhalde o anlık psikoloji ile ya adamı vururum yada dayaktan elimde kalırdı

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Park yanlışı varsa araba çekilsin. Kesinlikle çekilsin. Ceza yazıp bırakırsan olmaz. Avrupa değil ki burası! Yazılan cezayı park ücreti gibi görecek ve bunu orda burda anlatacak o kadar çok "kıroyum ama para bende" var ki bu ülkede! O nedenle kesinlikle çekilmeli.

Ancak herkes işini düzgün yapacak. Kimsenin başkasının aracına zarar verme lüksü yok. Aracın onarım bedeli ne ise ödenmeli hatta belli bir miktar tazminat ödenmeli.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba çekme isi bence çok saçma çekme.ama adam yolu tikiyorsa yaz 5000 bin lira ceza gönder evine barkina haczi bakin bidaha park yasağı olan yere araba çekermiş yurdum insani.arabaya zarar verenin vicdaniyla alakalı biraz.ispat edilirse belki tazminat davası bir ihtimal.kimse kimsenin arabasına zarar vermemeli ancak insan olarak bizim birbirimize saygımızı yokki adamların saygı duymasını bekliyoruz.eski opelimde otoparklar da evinin önünde 5 kere arabanın sağına soluna vurup kaçmışlardı.yeni arabamda iki kez aynısını yaptılar .ne bi özür notu yada başka bisey.ki özellikle kapalı yada ücretli otoparklar koyuyorum.saçma sapan şeylerle ugrasmayayim diye.o yüzden çekiciye kabahat bile bulamıyorum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yazık yazık ... E60'ın haline bak sanki çektiği araba Şahin-Doğan :mad:... Ne kadar yasak olursa olsun o kadar emek verilmiş para harcanmış bir arabayı teneke araba çeker gibi muamele edilemez. Kendi ömürlerinde alamayacakları arabaları nasılsa buna biniyorsa buna girmez hemen ceza yazalım diye uğraşıyorlar. Ayrıca o araba benim olsaydı o şekilde de çektirmezdim ısrar edeni de mahkemeye verirdim. Konuyla ilgili de bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bazen gerçekten mecbur kalındığı durumlarda acilen bir park yeri aramak gerekebiliyor. Örnek verecek olursak Antalya şehri İstanbul , Ankara, İzmir gibi kentler gibi yinede yoğun olsada belli başlı semtleri harici çok yoğun trafikli değil. Bu sebeple köşe kapmaca da pek yapmıyor insanlar. Genelde bende 3 lira 5 lira hesabı yapmayıp cadde aralarındaki çakma otopark'lara yada katlı otopark'lara bırakıyorum arabayı. Fakat bazen de acil işimiz oluyor kaldırım kenarına , dükkan önlerine vs. koymamız gerekiyor bu tür durumlarda da herkez gibi bende park yasağı varmı yokmu pek bakamıyorum malesef , dörtlüleri yakıyorum yada dükkan sahibine 10 dakikaya geleceğim diyip işimi hallediyorum kısa süre içinde de işimi halledip ayrılıyorum.O yüzden hani bazen yorum yazmadan önce empati kurmak gerekiyor. Ama tabi ki bu park etme olayını huy edinmiş insanlara bende karşıyım fakat benim gibi düşünüp sadece geçiçi olarak park yerini kullanan kişilere de ayrıca hak veriyorum.

Karatepe26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence herkes arabasını nereye bıraktığına dikkat etmeli, bıraktığın yer başkalarını rahatsız edecek yada giriş çıkışını engelliyorsa çekilmeli, aksi takdire yaz park cezasını ödesin derim. Birde geçen sene avrupa birliği ülkelerinde ki araç çekilmesi nasıl oluyor diye araştırma yapılmış ve orada ki gibi Araçların ön tekerlerine kelepçe takarak trafikten men etmeyi düşünüyorlardı ama zannedersem vaz geçtiler çünkü bu zamana kadar bir gelişme olmadı daha.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi burada bir çok arkadaşımız yazsın cezayı demiş. Evet hadi yazdı bakalım cezayı. Arkadaşlar bu ülkede her zaman bir torba yasa bu torba yasalar içinde her zaman bir af maddesi vardır :) daha geçen çıkan torba yasa da görmedik mi? :)

Diğer bir konu da geçen bir aracın ruhsatını gördüm şerefsizim 2008 yılında muayene yapılmış araç ve ondan sonra bir daha muayene yüzü görmemiş yani 5 yıldır bu aracı bir çeviren olmamış :)

Onu da geçtim plakadan sorgulama yaptım adamın 2008 yılında olan cezaları duruyor daha eksoz muayenesine girmedim bile emisyon kağıdı dahi yok...

Sizde diyorsunuz ki ceza kessin kessin bakalım kim ödeyecek ise ....

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar yine iyi en azından arabaya verilen zarar belli oluyor karşıdan. Antalyada adamlar kurtarıcıyla çekiyorlar arabaları.direksiyonu tam sağ tam sol elfreni çekili araba viteste çekenin umrunda değil. takıyor adam kancayı bulduğu bir demire sonra çekiyor çekicinin üzerine sürükleyerek...indirirkende yine aynısı tabi.
vatandaşın canını emanet ettiği arabasının lastik yanağı çekicinin demirlerine sürtüyor, kancayı taktığı salıncak zarar görüyor,viteste sürüklenen arabanın şanzumanı zarar görüyor ama çekenin umrunda değil...
yanlış anlamadıysam özel bi şirket çekiyor arabaları burda...
görünce benim sinirlerim bozuldu kendi arabam olmamasına rağmen o derece...