Trafik sigortası !

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir kaç bilgi yazdım, pek umursanmamış o yüzden siz arkadaşlara şu soruyu sormak isterim

Kimse kaza yapmayacağını garanti edemez.Cana geleceğine tabiki mala gelsin.kaskosu olmayanlar trafik sigortasına mahkum durumda ve trafik sigortası 15.000 liraya kadar karşılıyor.Kaza sonrası karşınıza 25.000 liralık bir masraf çıktığında, hesap ettiğiniz 3-5 liranın sie ne kadar faydası olur?3-5 fazla verip limitleri arttırılmış bir sigortamı dha iyi, yoksa standart sigortamı?Yoksa sizin paranız mı çok?

onder83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de anadolu sigortada 230 a yaptırdım..izmir:(

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kaskonuz yoksa trafik sigortalarını yavana atmayın.Neden?Bazı sigorta şirketleri 15-20 lira ekstra fark alarak sizin 15.000 lira olan karşı ödemenizi 30-40 bine çıkarabiliyor ve yanında bir sürü de ekstra variyor.Mesela aviva belirli iller dışında ekstra ücret karşılığı kaza anında kaskonuz yoksa bile hem karşı tarafın hemde 5.000 liraya kadar sizin de masrafınızı karşılıyor.Sigorta yaptırmadan önce ödeyeeğiniz ücreti değil de, size neler verebildiğine bir bakın derim.Hani eski bir klişedir kaza geliyorum demez.Ortalama 25 liralık bir araca hasar verip sigortanın bu aracı pert ettiğinde en az sizden sizin sigortanızın ödediği 15.000 lira dışında 12-15 binlira ücret talep eder sigorta şirketi.

Örneğin geçende bana telefonla ulaşan bir arkadaşıma X firmanın ekstra lı trafik sigortasını önerdim poliçesinde hasar anında karşı tarafa 35.000 lira ödendiğini görünce bana dönüp ettiği teşekkürün sınırı yok.Çünkü daha önce bir kaza yüzünden 22.000 lira ekstradan para ödemişti :)

bu kendimizinkini de ödeyen hangi firmada var acaba? ben kasko kullanmıyorum pahalı olduğunu düşünüyorum ama eğer 5bine kadar hasarımı karşılayacaksa ve fiyat farkı çok yoksa bunu yaptırabilirim...:D

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bugun 5-6 yerden fiyat aldıktan sonra güneş sigortadan 158 Tl ye yaptırdım işin ilginç yanı bazı sigorta acentalerı 220 Tl falan önerdi şaştım kaldım yani bu kadar farkı cebemi atıyorlar anlamdım ??

Birde arkadaşın dediği gibi max sigorta denen bişey varmış hem karşı tarafı hemde kendi aracının belli bir miktara kadar ( 5.000 tl ) karşılıyor onun fiyatı ise 360 dedi aracımda kasko yok aslında güzel bir uygulama max sigorta ama o kadar parada veremedim umarım kazasız belasız bir yıl geçirirz.

Son düzenleme:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kendimizinkini de ödeyen hangi firmada var acaba? ben kasko kullanmıyorum pahalı olduğunu düşünüyorum ama eğer 5bine kadar hasarımı karşılayacaksa ve fiyat farkı çok yoksa bunu yaptırabilirim...:D

Aviva sigorta.Fakat sizin aracınız 06 plaka olduğu için sizin öyle bir şansınız yok.Trafik yoğunluğu ve dolayısıyla kaza riski düşük olan illlerde yapılan bir uygulama.Aviva sigortanın sitesine girerseniz mutlaka orada daha detaylı bilgilere ulaşırsınız.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bugun 5-6 yerden fiyat aldıktan sonra güneş sigortadan 158 Tl ye yaptırdım işin ilginç yanı bazı sigorta acentalerı 220 Tl falan önerdi şaştım kaldım yani bu kadar farkı cebemi atıyorlar anlamdım ??

Birde arkadaşın dediği gibi max sigorta denen bişey varmış hem karşı tarafı hemde kendi aracının belli bir miktara kadar ( 5.000 tl ) karşılıyor onun fiyatı ise 360 dedi aracımda kasko yok aslında güzel bir uygulama max sigorta ama o kadar parada veremedim umarım kazasız belasız bir yıl geçirirz.

Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız sigortaya muhtaç etmeyen günler nasip etsin :)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aviva sigorta.Fakat sizin aracınız 06 plaka olduğu için sizin öyle bir şansınız yok.Trafik yoğunluğu ve dolayısıyla kaza riski düşük olan illlerde yapılan bir uygulama.Aviva sigortanın sitesine girerseniz mutlaka orada daha detaylı bilgilere ulaşırsınız.

teşekkürler

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün 210TL teklif verdiler Sigortam.net üzerinden Anadolu Sigorta. Yalnız tarihini geçirmeyin, yoksa süprim biniyor bir sürü ve daha pahalı oluyor. Düzelmesi de birkaç yılı buluyor, bende hala bir miktar süprim var galiba baya bir süre önce gecikmiştik.