Trafikte arabalarda gördüğünüzde katlanamadığınız şeyler..

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-aracının her yerine led döşeyenler
-araçlarını ucuyor kaçıyor sanan sevgili tofaşçılar
-Sesli egzozlarıyla gece gece yardır yardır gidenler park yapanlar (Genelde gene tofaşçılar)
-Luzumsuz uzun far kullanan,sinyal alıskanlığı olamayan sözde şöförler.
-Sıkışık trafikte,mesela dikimevi caddesinde şerit değiştirmek istediğimde sinyal verdiğimde yol vermeme çabasındaki garibanlar :D
-Şu yeni moda olan pembe xenonlar :D
-sol şeritte yol isteyipte vermeyen,sonra sağına cıkınca gaza abanası gelen arkadaslar
-ışıklarda selpak satan can yıkayan sonrada ben yıka demişim gibi para isteyenlere
-yaya geçidi kullanmayan yurdum insanına
Deli oluyorum :D

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Yan aynaları ve dikiz aynasını kullanmaktan bir haber olanlara

2. sol şeridi ağır ağır gideyerek tıkayanlara ve sağ şeride geçmemekte ısrar edenlere

3. yerli plaka olan 33 plakaların efendi efendi gitmesi yerli olmayan plakaların ise sanki şehri 40 yıldır tanıyormuş gibi arabaya öküz gibi abanması her an yarışa , draga hazır olması .

4. Suriye plakalı araçların bolluğuna , bu araçların trafiği inanılmaz yavaşlatmasına , yolun ortasından gitmesine , suriye plakalı bir aracın türkçe bangır bangır şarkı çalmasına (çok anlıyormuş gibi)

5. sıkışık trafikte kıçımın dibine girip yol isteyenlere , sanki sağ şerit boşmuşta ben yanaşmıyormuşum gibi düşünenlere

6. her frene bastığımda arkadaki aracın illa sağımdan veya solumdan geçip benden 1 adım daha ilerde olmak isteyişine , arkamda durmanın erkekliğe aykırı olduğunu düşünmesine

7. yanlarında kız arkadaşı olup araçları veya motorları ile artislik yapanlara !!! (Yapmayın etmeyin o kıza yazık)

8. Boş yolda lak diye frene asılanlara

9. Acemi sarışın bayanların Volvo , x6 , c200 , 5.20 gibi araçlarla gezmesine (porsche panamera kullanan bile gördüm)

10. Yukardaki bahsi geçen hanım kardeşlerimizin sanki arabayı birde süper kullanıyormuş gibi hem araba sürüp hem telefon ile konuşmasına (telefonuda kulağına değil ağzına tutuyor eli ile öyle yapınca ceza yemeyecek ya , nasıl bir akıl ise artık ??? )

Gıcık oluyorum ! :)

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Dikkatimi geçen bir şey oldu genelde forum üyelerinin şikayetleri hep yollardaki zibidilerle bağlantılı :D özellikle tofaşçılar tam baş belası ya şu 20 yaş araba yasasının çıktığı iyi oldu kurtulduk valla

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkatimi geçen bir şey oldu genelde forum üyelerinin şikayetleri hep yollardaki zibidilerle bağlantılı :D özellikle tofaşçılar tam baş belası ya şu 20 yaş araba yasasının çıktığı iyi oldu kurtulduk valla

20 yaş araba yasası çıktı fakat tofaşcılar tofaştan yinede vazgeçmez.nasıl bir sevda içindelerse anlamış değilim. tofaşa 12-13 milyar veren kişileri tanıyorum

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Biz arabacımıza chip yapamadık adamlar şahinlere turbo takıp 150 beygir yapıyorlar bu kadar ya onların arasında en komik olan arkadaş iyi hoş turbo takıyonda arabadaki tüpü sök kasıla kasıla 150 beygir yaptım diyor bagajı bir açıyor koca bir kazan :D

hrn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence trafikte olmak yeterli,muhakkak bir şeyler çıkıyor.Bir arkadaşın dediği gibi:
"İşin olmayacak zopayla adam dövecen!!!":)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Şehir içinde uzunları yakanlar
2. Aynaların varlığından haberdar olmayanlar
3. Otobanda kamyonu sollayan kamyonu sollayan diğer kamyon. Tüm şeritlerin kamyon olması (Bornova-Buca çevreyolu)
4. 120 ile otobanda rampa yukarı kaptırmış giderken 80-90 ile en sol şeride araç sollamak için girip vites düşürmeye mecbur bırakanlar (rampa 7.5 km ve her gün çıkıyorum) :D
5. Yaya geçidi olmayan yerden aheste aheste geçen yayalar
6. Ticari araç, kamyonet, kamyon, dolmuş sürenlerin alayı
7. Zırt pırt frene basıp ürkütenler
8. Güzelim arabaları leş hale getiren abartılı, kitsch modifiyeler yapanlar
9. Modifiyeli Honda-Şahin süren oto içindeki 5 kız (Buca'da var bir kaç araç) :D
10. Sinyali tam dönmeden önce kullanan ve kurallara uyduğunu sananlar
hepiciğini güzel yazmışsın,da 6. maddeni anlamadım ticari araç kullananlar genelimi ?
hay taksi ve minibüsçülerin bir kısmıyla ağır kavgalarım oldu kimide hastanede kimi karakolda kimide olduğu yerde bitti,amma bi okadarda insanevladı da var yani...?
hepsi değildir herhalde...

bende küçük araba sürenlere ifrit oluyorumda......yol bitek onun tek o vergi veriyor,hergün o km yapıyor ya...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* En öküz olanları ışıklara 50m kalana kadar dipgaz gidip son anda absyi devreye sokar gibi duranlar. Yavaş yavaş motor freniyle durduğum için kaç kez elkol yapanlarla tartıştım sayısını bilmiyorum.
* Motor gücü düşük araçları limitlerini bilmeden hevesli bir şekilde zorlamaya çalışan ergenler, 1.25 fiesta, 1.2 corsa , 1.3 accent admire, kuş serisi vesaire...Ve ek olarak sesi olup icraati olmayan dökük özenti E30 lar, tiksinti olarak adlandırıyorum bu hissi.
* Kambur şekilde direksiyona abanıp direksiyona sarılan sürücüler, bkz. şahinci honda sürerse videosu.
* Ters tek-yöne girdiği halde arsızca yol isteyip abuk subuk tavır yapan kadınlar, o derece tahrik ediyorlar ki kafayı gömesim geliyor şahsen o derece sinir bozucular.
* Titrek elleriyle lüks arabaları süremeyen aptal kadınlar konusunda zaten forum ahalisi olarak hemfikiriz :D
* Trafiğin en yoğun anında caddede yol kenarına park etmeye çalışıp trafiği tıkayan barzolar.
* Dizel ticari araçların egzosuna takılan çığlık atan aparat, kulak tırmalamayı geçtim zarı yırtma eşiğine getiriyor.
* Pavyon havasından daha üst kademedeki led aydınlatmalar.

Genel kanı olarak insani vasıfları zayıf olan bir milletiz, temiz bir doğan slx bulup alıcam, sakin sakin binicem, beni görüp örnek alsın tofaşçı kardeşlerimiz :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay arkadaş ne dökmüşsünüz içinizi :D:D:D
bana karşıdan gelirken uzun yakmayıp gereksiz şerit ihlali yapmasa yeter....

(he bide şu dadadadadaadadadat diye kornaya flaşör mü ne takıyolar ya,bigün o kornaya basarken ben onu camdan alacam araba çala çala gidecek + ışık daha turuncuyken kornaya ailesini gözünün önünde hadım etmiş gibi basanlar :)