Triger kayişim koptu siboplar eğildi...

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 V6 1997 model aracımda cumartesi günü traktör çalışması gibi bir sesle çalışma meydana geldi sağolsun ustam büyük usta ya bin gel dedi, bizde bindik 100 mt gidemeden bi çatırtı koptu :(( siboplar eğilmiş triger kopmuş bunun maliyeti çok mu yüksek olur çıkma sibop falan bulabilme şansım var mı?

Son düzenleme:

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subapların değişimi işçilikle en az 3 bin lira tutmaz.Bugün 3 bin liraya yarım motor yaptırtırsınız.

Sübaplar vs parçalar tahmini 500 TL-750TL arası tutar.Triger setini komple orj alın 400 TL civarıda o deseniz kalanı işçiliğe bakar.Motoru açan ustaya 200TL civarı verirsiniz normalde ki size o halde yürü dediği için o 200üde vermeyin bence.

Saygılar...

berkcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ben olsam başka ustaya götürürüm

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sübap eyilmesi demek sübap yataklarıda zarar görmüştür açılınca çıkar daha tefauratı subap keyfe değişse dediğin olur 1000 1500 açılınca nar gibi çıkar parçalar
inşallah fazla zarar vermemiştir

( hiçbir usta kabul etmez yaptığı bu tarz hatayı )

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sübap eyilmesi demek sübap yataklarıda zarar görmüştür açılınca çıkar daha tefauratı subap keyfe değişse dediğin olur 1000 1500 açılınca nar gibi çıkar parçalar
inşallah fazla zarar vermemiştir

( hiçbir usta kabul etmez yaptığı bu tarz hatayı )

Hele ki konyada.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
inşlhh en ucuz masrafla işi kurtarırsın.

tiriger setini kaç yıl ve kaç km önce değiştirdiniz?

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subapların değişimi işçilikle en az 3 bin lira tutmaz.Bugün 3 bin liraya yarım motor yaptırtırsınız.

Sübaplar vs parçalar tahmini 500 TL-750TL arası tutar.Triger setini komple orj alın 400 TL civarıda o deseniz kalanı işçiliğe bakar.Motoru açan ustaya 200TL civarı verirsiniz normalde ki size o halde yürü dediği için o 200üde vermeyin bence.

Saygılar...
içimi ferahlattın tşk ederim... bugün akşam belli olucak ne ödeyeceğimiz şu an üst kapağı almışlar yawaş yawaş söküyorlar ben 1,000 - 1,2000 arası razıyım... usta değişti için 200 tl mecburen vermek durumundayım... inan bana usta hatası evet benimde hatam var yok değil... aracı aldığımda değiştirmem gerekirdi ancak aldığım kişiye de sordum değiştirdim dedi yalan söylemiş günahı boynuna

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Parçalarının alış fiyatı: x20xe için konuşuyorum

Triger Seti Gm: 115tl
Subap takımı Supsan: 140tl
Conta takımı: 75tl

Ustanın insafına göre parçaların üstüne %kaç koyar bilemem. Triger setimi ben hep parçacından alırım örneğin. 115tl ye alırsın. Servisde yada bilinmedik ustada 250tl kafadan yazarlar artı işçilik. Onlarda parçacıdan alır zaten.

Subap yuvaları işçiliği: 150tl (kesinlikle ustan ben yaparım dese de yaptırma rektifiyeci yapabilir sadece)
Motor üst kapak ve triger işçiliği: 150tl

630 ideal rakam gibi ve üst kapağın rektifiyeye ihtiyaç olduğu hali. Geçmiş olsun

Edit: 2.5 olduğunu yeni fark ettim, verdiğim fiyatlar 2.o için, az artar internetten araştırabilirsiniz.

Son düzenleme: