TÜVTÜRK'ün araç muayene sistemi hakkında

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler psicomega yanıtın için.peki usatadan kaynaklanan hatadan dolayı kusur giderilememişse ve ikinci kez kusur çıkarsa yazık değil mi vatandaşa.Bu sitemde buna çözüm bulunamaz mı?

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
bir ara bebek arabanım içine çişini yapmıştı biraz sidik kokusu kalmış muayeneden geçermi ki acaba :)

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda ne olduğu belirsiz, ayarsız xenonlardan çektiğimi bir ben bilirim. Adamın farları uzun mu kısa mı belli değil. Önümüzü görmek imkansız hale geliyor. Sırf xenonlar değil kısa farlarda 100 vatlık ampul kullananlar da çoğunlukta, bunlar da engellenmeli. Kimsenin bir başkasının cam güvenliğini tehlikeye atmaya hakkı yoktur. Bu nedenle rast gele takılan xenonlara karşıyım. Eskiden ruhsatların arkasına araç muayenesinde kullanılan çizelgelerden takılırdı. Yolda uygulama yapan trafik polisleri araçların eksikliklerini buraya not ederdi. Eksiklikler yaptırılmadığı zaman ceza katlanırdı.

Bu konuda çok haklsın. Xenon' lar gözlerimi çok alıyor. Artık halk otobüslerinde bile xenon var. Eskiden ben de kullanıyordum. Ama ayarsız olanları saygısızlık tan öte insanın yaşama hakkına bile kast edebilir. Şimdi aracıma angel takıyorum ve sarı kullanacağım.

oguzetuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmlerine hafif kusur yazıyorlar, araçta fabrika çıkşlı xenon varsa zaten far yıkama da mutlaka olduğu için problem yok ama çakma xenonlara tantana ediyorlarmış,

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu gün sorunsuz olarak muayeneden geçtim.
Esas problem arabayı alınca başladı,alınca fark etmedim ilk kırmızı ışıkta stop edecek gibi oldu ikincisinde stop ettirdim.Diğerlerinde öncekikullanmış olduğum durumdan farklı gaz verek stop ettirmeden devam ettim uygun bir yerde durup konrol ettiğimde 0,8 olan rolanti 0,6 ya düşmüş nasıl bir uygulama yaptılarki bunu başardılar.
Çıkış kapısında bilgisayarlı konrol ünitesi var onunla müdahale ediyorlarmı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.Denilebilirki rolanti düzenleyici kaynaklıdır böyle olacağı mümkün değilk her sene boğaz kelebeği ile birlikte temizliğini yaptırıyorum temizleteli 1500 km oldu.İki ay öncede bir arkadaşım honda civic ile aynisini yaşadı . Üçgün sonra onun normale kendiliğinden döndü.:rolleyes:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saçmalık tamamen. Arabadan anlamayan hele hele opelden anlamayan insanlar araçlarda kusur arıyor. Kafasına göre hemde. Sanki sonuç ne oluyor, trafikte dolaşan tüm araçlar mükemmel mi oldu şimdi ...

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu gün beşinci gün oldu tüv türkün düşürdüğü rolanti değeri kendiliğinden düzelip 0.8 değerine oturdu. Ne yaptılarda bunu başardılar anlamış değilim.:(

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yarın giriyoruz bakalım :) aklıma takılan tek şey el freni tutuş performansı...

mustafa1339

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu gün gittim muayaneyi yaptırdım ama önceden ruhsatın arkasına yazıyorlardı şimdi bi kağıt verdiler bunu saklayın diye artık öyle heralde???