Üniversite Bankacılık veya Lojistik bölümleri hk.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı Sabahlar herkese..
Lise son sınıf öğrencisiyim,üniversiteye yönelik hiç hazırlanmadım.Anadolu Ticaret Lisesi okuyorum.2 yıllık geçiş hakkımı kullanıp inşallah 2 yılı bitirdikten sonra :D 2 yılda açıktan 3. ve 4. sınıfı okuyup 4 yıllık diploma almayı düşünüyorum.Fakat ben iki bölüm arasında kararsız kaldım.
Son 3 senedir kesinlikle Bankacılık okumalıyım diyordum.Fakat hangi bankacıyla konuşsam beni birazcık soğuttular.Birde hepsi diyor ki muhasebeyle alakalı okuduğun her bölümde bankacılık yapma şansın var ama sadece bankacılık okursan mecburen o işi yapmak zorundasın.Yani tek seçenek var ve iş bulamazsan açıktasın diyolar ve haklılar.
Son 1 aydır Lojistik bölümü kafamı kurcalamaya başladı.Lojistik bölümü evime çok yakın(Hereke'de),YGS puanı düşük(yüksek olsa zaten hayal:D) yani her yönden bana uygun.Okulu bitirdiğimde tek eksik olan tarafım yabancı dil olacak..Onada çalışıp başarırım istedikten sonra.
Bu bölümlerle ilgili deneyimi veya bilgisi olan abilerim bana fikir verebilirler mi?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılar...

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş ben de bankacılığı çok istiyordum ama vaz geçtim. Şimdi mis gibi iktisat okuyorum :D
Bankacılık deli işidir, iyi para alırsın fakat mesai saatlerin sabah 8 akşam 8 olur.. iyi geçinirsin iyi yersin iyi gezersin ama pestilini çıkartırlar. Beni de senin gibi bankacılar caydırmıştı, gişe memurundan tut bölge genel müdürüne kadar konuşmuşluğum var :D
Lojistik için bir şey diyemem çünkü bilmiyorum o bölümü.
İktisat okursan yardımcı olurum ama :D
Kolay gelsin

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bankacılık köleliktir...O takım elbiseli erkekler ve mini etekli bayanların içinde bankacılık hakkında büyük bir nefret vardır.Akşam dokuzlara kadar hesabı tutturmaya çalışırlar.Herkes banka 5:30 da kapanınca içerdekilerin soyunup üstlerine çikolata sosu sürüp dans ettiğini zanneder.Yok öyle bir şey...Ha kız istemeye gittiğinde çok karizmatik oluyorsun o ayrı... :D Ne iş yapar oğlumuz? Bankacı.... Vayyyyyyy :D:D Maşallah denen bir uğultu...Zannedersin ki banka o adamın...Uğultuları koparanda bakma aslında kız tarafında borcu birikmiş bir enişte adayıdır...Seni çok sever....Ayda bin tl'ye çalışan adam çokk....Lojistik sektörüne gelince şu an 4 milyar dolar cirolu bir sektör...Her yıl %40-50 oranında büyüme gösteriyor iyi seçim olur...

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağol abi,evet çoğu bankanın mesai saatleri uzun ve cumartesi günleride eğitim vs. görüyorlarmış :)
Açıkcası direk geçiş hakkı ile istanbul / kocaeli gibi yerlerde muhasebe ile alakalı başka bölümler hakkında fikirlerinizi alabilirim sizlerden.Uzak illere gitmek istemediğimden ve puanlarımın düşük olmasından fazla zıplayamıyorum :D Heralde lojistiğe gidicem öyle görünüyor.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bankacılık köleliktir...O takım elbiseli erkekler ve mini etekli bayanların içinde bankacılık hakkında büyük bir nefret vardır.Akşam dokuzlara kadar hesabı tutturmaya çalışırlar.Herkes banka 5:30 da kapanınca içerdekilerin soyunup üstlerine çikolata sosu sürüp dans ettiğini zanneder.Yok öyle bir şey...Ha kız istemeye gittiğinde çok karizmatik oluyorsun o ayrı... :D Ne iş yapar oğlumuz? Bankacı.... Vayyyyyyy :D:D Maşallah denen bir uğultu...Zannedersin ki banka o adamın...Uğultuları koparanda bakma aslında kız tarafında borcu birikmiş bir enişte adayıdır...Seni çok sever....Ayda bin tl'ye çalışan adam çokk....Lojistik sektörüne gelince şu an 4 milyar dolar cirolu bir sektör...Her yıl %40-50 oranında büyüme gösteriyor iyi seçim olur...
Harfiyen katılıyorum abi,ağzına sağlık :D:D

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lojistik sektörü çok daha hareketli olmaya aday gelecek senelerde. Herhangi birisi gerekli şartları tamamladıgında bankacılık yapabiliyor eğitimi yeterliyse. Ancak lojistikte işin inceliğini bilmek gerek.

İki sektörde sürekli büyüyor ancak lojistik sektöründe daha çok açık var. Banka sınavlarını vs. görüyoruz kaçbinlerce insan başvuruyor. Ben lojistik tavsiye ederim. Kaldıki 4 yıllıga tamamlarım diyorsun bir ihtimal yine bankada çalışmak istersen aöf kabul eden banka varsa şansını dener orayada girebilirsin.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lojistik sektörü çok daha hareketli olmaya aday gelecek senelerde. Herhangi birisi gerekli şartları tamamladıgında bankacılık yapabiliyor eğitimi yeterliyse. Ancak lojistikte işin inceliğini bilmek gerek.

İki sektörde sürekli büyüyor ancak lojistik sektöründe daha çok açık var. Banka sınavlarını vs. görüyoruz kaçbinlerce insan başvuruyor. Ben lojistik tavsiye ederim. Kaldıki 4 yıllıga tamamlarım diyorsun bir ihtimal yine bankada çalışmak istersen aöf kabul eden banka varsa şansını dener orayada girebilirsin.
Evet Çağrı abi bende araştırdım,Lojistikte 2 yıllık mezunları bile ingilizcesi varsa direk işe alıyorlarmış.Birde 4 yıllığa tamamlayıp yabancı dili sıkıntısız halledebilirsem gerçekten çok güzel olacak.

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de genel görüş olarak lojistik sektörünü tavsiye ederim
türkiye'de çok büyük kapasiteli, çok insan istihdam eden kurumsallaşmış
lojistik şirketleri var
bankacılıkta portföyün çok iyi değilse kısa sürede rahatlıkla gözden çıkarılabilirsin
lojistik sektörünün bugünü iyi olduğu gibi geleceği de parlak gibi görünüyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bankacılığı tavsiye etmiyorum. lojistik iyi büyüyor fakat 2 yıllık myo mezun olursanız 4 seneliğe aöf'den tamamlamak genelde olmuyor. babamın 1 kuzeni bankacılık okudu vodafonede satış temsilciliği yapıyor diğer kuzeni muhasebe okudu safranbolunun en popüler muhasebecisinde muhasebecilik yapıyor. işi öğretinceye kadar asgari ücret altında alıyor fakat işi öğrendikten sonra gayet güzel maaş alacak.bence muhasebe oku. ya da gel benim gibi gemi inşaatı oku :D karamürseldede var :)

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bankacılığı tavsiye etmiyorum. lojistik iyi büyüyor fakat 2 yıllık myo mezun olursanız 4 seneliğe aöf'den tamamlamak genelde olmuyor. babamın 1 kuzeni bankacılık okudu vodafonede satış temsilciliği yapıyor diğer kuzeni muhasebe okudu safranbolunun en popüler muhasebecisinde muhasebecilik yapıyor. işi öğretinceye kadar asgari ücret altında alıyor fakat işi öğrendikten sonra gayet güzel maaş alacak.bence muhasebe oku. ya da gel benim gibi gemi inşaatı oku :D karamürseldede var :)

muhasebenin de avantajı var
ama yeni türk ticaret kanunu muhasebecileri nasıl etkileyecek
çok bilen yok