üstadlardan yardım lütfen

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun bogaz kelebeği egr ve hava filtresini temizlettim sorun çözüldü ilgilenen arkadaslara çok teşekkur ederim

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2001 corsa aracımda stop etmesinden sikayetçiyim ama sadece sıcakken sogukken hiçbir sey yok. calıştırırken biraz gaz verince zorda olsa alıyo gaz vermezsem devir 500 altına kadar iniyo bazen topluyo bazen stop ediyo. tahminimce benzin pompasında sorun var diye ve bir kere de hiç çalışmadığı için gittim benzin pompasını değiştirdim (bosch). fakat sorun hala devam ediyor ve 1. vitese 3-4 bin devire çıkıp ayağımı gazdan çekince araç anormal bir şekilde silkeleme yapıyor... bobinle alakalı bir sıkıntı olabilir mi acaba? ya da sıkıntı neden kaynaklanabilir?? yardımlarınızı bekliyorum... saygılar

arkadaslar 1 hafta önce bogaz kelebeği ve egr yi temizlettim 1-2 gün araç biraz daha düzgündü yalnız son 3-4 gündür aynı sorun tekrar hortladı resmen kabusum oldu benzin pompasını değiştrimiştim daha önce başka neden bu şekilde bi sıkıntı dogar aracta birde gaza yüklendigim zaman çok ilginç elektrik kesmiyo bu arızanında bununla bi ilgisi var mı acaba cevaplarınız için şimdiden çok tesekkur ederim saygılar!!!

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel

m.ali_26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bi de rolanti regilatörünü temizlet.. bakalım düzelecek mi... geçmiş olsun..

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel!

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki rolanti reg. tıkalı olması devir saatini düşürür mü araçta tekleme sorununa yol açar mı?

tıkalı değilde pislenmiş oluyor... devir sabit tutamaz eğer pislenirse... arabada rolantide sabir devirde durmadığı için bazen stopda edebilir.. ama giderken tekleme olmaz... sizde giderken tekleme varsa ateşleme sisteminde bir problem vardır.. bujileriniz yeniyse büyük ihtimal kablodur... kablo değilse de bobin bozulmuştur...

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tıkalı değilde pislenmiş oluyor... devir sabit tutamaz eğer pislenirse... arabada rolantide sabir devirde durmadığı için bazen stopda edebilir.. ama giderken tekleme olmaz... sizde giderken tekleme varsa ateşleme sisteminde bir problem vardır.. bujileriniz yeniyse büyük ihtimal kablodur... kablo değilse de bobin bozulmuştur...

hocam bujiler değişeli 2000 km oldu araçta tekleme var yağına suyuna baktım hiç bi eksiltme yok devir saati belli belirsiz oyunuyo... marşa basıyorum devir saati yukarıda da belirttiğim gibi 500 ün altına kadar düşüyo bazen topluyo bazen stop ediyo (sogukken hiç bi problem yok) topladıgı zamanlarda 1 sn sonra tık diye bi ses geliyo km gösteregesi radyo ekranının ışıkları daha güçleniyo daha dogrusu normal hale geliyo aküde mi problem var elektronik aksamında mı yoksa dediğiniz gibi ateşlemede mi var anlamadım bobinde bi arıza olsa arıza ışıgı yanmaz mı ki... ayrıca devir saati araç ısınınca 600 max 700 lerde o da düşük gibi geliyo bana

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bujiler değişeli 2000 km oldu araçta tekleme var yağına suyuna baktım hiç bi eksiltme yok devir saati belli belirsiz oyunuyo... marşa basıyorum devir saati yukarıda da belirttiğim gibi 500 ün altına kadar düşüyo bazen topluyo bazen stop ediyo (sogukken hiç bi problem yok) topladıgı zamanlarda 1 sn sonra tık diye bi ses geliyo km gösteregesi radyo ekranının ışıkları daha güçleniyo daha dogrusu normal hale geliyo aküde mi problem var elektronik aksamında mı yoksa dediğiniz gibi ateşlemede mi var anlamadım bobinde bi arıza olsa arıza ışıgı yanmaz mı ki... ayrıca devir saati araç ısınınca 600 max 700 lerde o da düşük gibi geliyo bana
devir konusunu tam olarak bilmiyorum çünkü sizin arabanızdan hiç kullanmadım... bobinde problem olsa ışık yakmaz... hatta bobini test etmeninde bir yolu yok.. test etmenin tek yolu çıkartıp yenisini takıp bakmak... eğer giderkende sorun varsa ateşleme sistemine baktırın yok sadece rolantide yapıyorsa rölanti motorunu temizletin...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 1 hafta önce bogaz kelebeği ve egr yi temizlettim 1-2 gün araç biraz daha düzgündü yalnız son 3-4 gündür aynı sorun tekrar hortladı resmen kabusum oldu benzin pompasını değiştrimiştim daha önce başka neden bu şekilde bi sıkıntı dogar aracta birde gaza yüklendigim zaman çok ilginç elektrik kesmiyo bu arızanında bununla bi ilgisi var mı acaba cevaplarınız için şimdiden çok tesekkur ederim saygılar!!!
tech2 ile atıl hava kontrolü ve rolenti ayarı yapılacak..soğukken benzin hava karışımı zengin karışım olur yani binevi jıkle arac ısındığında fakir karışım olur ve rolenti normale döner,sizin atıl hava ayarı cok düşük onu usta tech2 ile ayarlıcak 850--875 d. yapması lazım