Üyelerimizin Meslekleri..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bina ve otomobil camları üretiminde çalışan ODTÜ mezunu Endüstriyel Otomasyon Teknikeriyim. PLC, SCADA, klasik kumanda (röle + kontaktör) vb. ile sistem yönetimi ve bunların yazılımlarının kodlanması, bakım, onarım, işletim vs. yapıyorum.
Bu sebeple benim Astra'nın içine sürekli elektriksel donanım ekliyorum. Vallahi kaç metre kablo çektim bilemiyorum. :)
haydarpaşa a.t.l. de otomasyon okudum alamanca hazırlıkla :)amma ve lakin yumurta dibine dayanınca biraz benden biraz okuldan su koyverdim,maddi manevi 5 senem yıkıldı gitti,olmadı dedim gittim elektronik okudum :)
şimdi ne mi yapıyorum ? arabaların tepesinde haymana beygiri gibi dolanıyorum :D ama seviyorum işimi,eminim otomasyonla ilgili bir iş yapsaydım bukadar mutlu olmazdım,mazot kokusu yok egsoz sesi yok :) üzüldüğüm sadece giden zaman :(

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
PLC ne kullanıyorsun abi S7-1200 mü?

Şu an eski S7-300 ve S7-400'leri değiştiriyoruz. S7-1200'lerin montajı yapılıyor. Ben SIMATIC WinCC üzerinden SCADA'yı düzenliyorum. Bir taraftan da arkadaşlar Java ile diğer SCADA'ları yapıyor. Kafam kazan gibi oldu. Arabayı kurcalarken stres atıyorum bu aralar. Ama soğukta da arabayla uğraşırken affedersiniz bi taraflarım dondu. :D

haydarpaşa a.t.l. de otomasyon okudum alamanca hazırlıkla :)amma ve lakin yumurta dibine dayanınca biraz benden biraz okuldan su koyverdim,maddi manevi 5 senem yıkıldı gitti,olmadı dedim gittim elektronik okudum :)
şimdi ne mi yapıyorum ? arabaların tepesinde haymana beygiri gibi dolanıyorum :D ama seviyorum işimi,eminim otomasyonla ilgili bir iş yapsaydım bukadar mutlu olmazdım,mazot kokusu yok egsoz sesi yok :) üzüldüğüm sadece giden zaman :(

Ben de o okula gitmeyi düşünmüştüm de vazgeçmiştim. Kısmet işte. Lise olmadı ama ODTÜ'de okuyabildik otomasyonu. Ama hem mesleğin olan ve sevdiğin işi yapmak (gürültüsüz, dumansız, kendi ofisinin de olduğu ;) ) hem de araba tepesinde gezmek, bu arabanın da her bir cıvatasına kadar kurcalamak en zevklisi. :cool:

DAYI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
26 yıldır otomotiv servis sektöründe çalışmaktayım 13 yıldır motorsiklet sürüş teknikleri eğitmenliği yapmaktayım

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Felsefe öğretmeniyim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu meslekte iyi para var diyorlar hocam :rakir:

Çalıştığın alana göre (matbaa - ajans - açık hava reklam sektörü) değişir. Emektar işini iyi yapan grafiker elbette iyi kazanır.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski Bankacı SON 1.5 Senedir Özel firmada Mali İşler Finans departmanındayım.