Vectra 2.2 Elegance - Ne Düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
genelde sorunlu araçlar olarak bilinmezler size katılmıyorum:) nazik araçlar pek sert kullanıma gelmiyorlar sadece(ben aracı genelde sıkıştırarak kullanıyorum arada sorun çıkarıyo ama tamamen kullanımdan kaynaklı sorunlar) ben 1.6 dan yana kullanırım seçimimi ama eğer çok yol yapıyorsam 1.9cdti tercih ederdim

bizim bundan önceki araçta 2006 C2 1.6'ydı. makyaj yemiş olmasına rağmen (makyaj genelde köklü bir değişimi getirir, sorunlardan arındırılır) kronik ön konsol tıkırtıları, bagaj tarafından gelen tıkırtı, gıcırdayan şoför koltuğu gibi sorunları devam ediyordu.
C1'lerde de genelde elektrikli koltuk bozuluyor gördüğüm kadarıyla, AS şanzımanı demeye gerek yok.
bizde 2004 2.2 elegance almaktan döndük, bende zamanında biraz araştırmıştım bu arabayı.

ne gibi sorunlar çıkartıyor acaba? Alırken en azından onlaa dikkat ederim.

2.2 bildiğim kadaryıla 2002 de çıktı. Ve yanılmıyorsam o yıl bu yeni kasanın sadece 2.2 modeli geldi. (yanlışsam düzeltin lütfen.)

Bir binici olarak nerelerini ilk etapta kontrol etmem gerek? (Örneğin bana B2 CDX sorun neresinde ne sorun olabilir tek tek sıralarım.)

2.2'lerin şanzımanı problemliydi, sorun farkedilince yetkili servisler garantiden değişim için çağırmışlar ama gelende oldu gelmeyende dedi. aracın şeceresini öğrenemezseniz şanzıman size patlayabilir, şans işi. servisin verdiği fiyat min. 9.000 TL

başka konuda da yazmıştım, Ziraat bankası o yıllarda 150 adet 2.2 Vectra almış, karşınıza bu araçlardan biri çıkması muhtemel. normalde 2.el alırken iyi araştırmak lazım ama söz konusu 2.2 Vectra olunca çok çok iyi araştırmak lazım. benim gördüğüm budur :)

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Arkadaşlar Aracı aldım. herhangi bir yerinde bir kusuru, çalışmayan bir aksamı, darbe-kaza-boya durumu sözkonusu olmayan tertemiz bir araç. inşallah ilerleyen zamanlar bir sorun yaşamam. Açıklamalarıyla bilgi veren tüm aradaşlara teşekkürler.

Son düzenleme:

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun en kısa zamanda fotolarınıda bekliyoruz .

noyan141

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Aracı aldım. herhangi bir yerinde bir kusuru, çalışmayan bir aksamı, darbe-kaza-boya durumu sözkonusu olmayan tertemiz bir araç. inşallah ilerleyen zamanlar bir sorun yaşamam. Açılamalarıyla bilgi veren tüm aradaşlara teşekkürler.
hayırlı olsun aracın resimlerini bekliyoruz:)

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Teşekkürler arkadaşlar;
Fotoları en kısa zamanda paylaşacağım.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Arkadaşlar Vectra 2.2 Elegance modellerinde triger kayışı yok diye duymuştum. bu doğru mu acaba? Yoksa yanlış bilgimi?

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, satan kişi vergiden de baya kar etti. 10 gün sonra satsa 657.5 TL zararı olacaktı... Bunuda göz önünde bulundurmuşsunuzdur umarım.. Zincirli diye biliyorum ben Z22se ve z22yh ler...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Aracın temizliği ve komple muayenesini (satışı aldığım gün tüm muayene işlemleri yapıldı. Sızdırmazlık, egzos, TÜV) düşürsek vergi o kadar önemli değil diye düşünüyorum. Hayırlısı. Ben aldıktan sonra benden daha yüksek fiyat veren olmuş ama rkadaş kaporayı aldım demiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...