Vectra b 2001 motordan gelen tikirti (vİdeolu)

Lewen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın yağ pompası ne durumda.Test etmek için kısa süre araba çalışıyorken yağ dolum kapağını açıp üste doğru yağ sıçratıyormu hafif basınçla yağ geliyorsa pompa sağlamdır.Daha önce başıma geldi çünkü pompa bozulduğu için buna benzer ses geliyordu.Ben son anda kurtardım aracı pompa değiştirdim sorun bitti.Bu halde fazla kullanmayın hatta çekiciyle götürün belki yatakda sorun varsa fazla masraf açmadan yapılabilir

Bu sabah dediğiniz şekilde yağ kapağını açtım yağ damlaları dışarıya sıçradı gördüğüm kadar ile yağlama sisteminde bir sıkıntı görünmüyor.

Son düzenleme:

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozaman güvendiğiniz ustaya emanet edin aracı tamirini yapsın ustanın dediği gibi mekanik sorun vargibi.Fazla masraf açmaz umarım.Geçmiş olsun

halo042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar farazadan tahmini fiyatlar.Motor açılmadan bilinemiyor.başka başka yerlerden masraflar çıkıyor.yapman gereken işinin ehli olduğuna inandığın bi ustayla motorun önce durumunun tam tespit etmen gerekir bence.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bana sanki egzoz borusu surtuyor gibi geldi. yada karter koruma sacıda surtuyor olabilir. bence once aracın altından bi kontrol edilmesi lazım

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat bana yüksek gibi geldi,yetkili servisi anlarım yüksek çeker de,özel serviste aşağı bir rakam vermemiş.Yazın bir arkadaşım vectra gls 2.0 (X20XEV) motora hararet yaptırıp yatak sardırdı.(Bu şekilde 75 km mecburen gitmek zorunda kaldığı için)Komple motoru 3.500 tl 'ye yaptırdı,hem de A dan Z ye.Bu paraya parça parası,işçilik parası ve de rektefe-honlama dahil olmak üzere.Kullanma fırsatım olmuştu,deyim yerindeyse uçak gibi olmuştu.
Naçizane tavsiyem başka ustalara da sorun,sizin yaptıracağınız tamirat yukarıda anlattığım kadar detaylı bir tamirat olmayacak gibi görünmekte.Yani daha az masraf çıkması gerekir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
balans şaftı sesi ve titreşimi de var gibi görüntülerden. Onu da kontrol edilecekler listesine ekleyin.

4a6beb5f.jpg