vectra b abs problemi CO121 ve C0232 hatası

erdo_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi arkadaşımın vectra b 2001 aracı var abs ışığı son zamanlarda hiç yanmadığını söyledi opcoma bağladım C0121 ve C0232 hatası veriyor ve lamba kontağın açılmasıyla birlikte yanıp sönmesi gerekirken hiç yanmıyor aracı teste çıkarıp frene kökledim abs yok ilçede olduğumuzdan yetkili anlayan birileride yok buralarda çözüm önerileriniz nelerdir.Hatalar silinip tekrar kontrol edildiğinde yine aynı hatay veriyor.Tisden baktım Abs lambası için muhtemel ya patladı yada X53 soketinin 20 nolu pininden şase gelmiyor olabilir.Ona bakacazda yukarıdaki hataları niye verir.

erdo_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS LAMBASI YANMIŞ Gögüsü söküp lambayı değiştirdik yalnız diğer c0121 hatası valve relay malfunction (valf röle devre arızası) devam ediyo abs devre dışı lamba sürekli yanıyor çözüm önerileriniz nedir?

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS LAMBASI YANMIŞ Gögüsü söküp lambayı değiştirdik yalnız diğer c0121 hatası valve relay malfunction (valf röle devre arızası) devam ediyo abs devre dışı lamba sürekli yanıyor çözüm önerileriniz nedir?
Benim opelde abs beyin arıza ışığı yanıyordu.. Abs beyni valf arızası demişlerdi.. beyni tamir ettirdiler şimdi ikaz lambası yanmıyor ve abs çalışıyor.

alpercan_66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bana ulaş bu arızana yardımcı oluyumbende de aynısı oldu...

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı önce tech 2 cihazına bağladınızmı ? Yetkili serviste veya opel özel serviste bunu yaptırabilirsiniz. Ayrıca arızayı tech 2 cihazında okuduktan sonra onlarda size ne yapmanız konusunda yardımcı olabilirler.

Son düzenleme:

mehmedim20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bendede var.bu sorunu gidermek pahalıya mı mal olur.bu konuda bilginize şimdiden tesekkurler.ayrıca bu problemin oluş sebebi nedir? tesekkurler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyın arızalı tamırı mumkun