Vectra B Akü Sorunu

CanEren97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler sayın forum sakinleri benim babamın 1998 model Opel Vectra'sı var yaklaşık 3 ay önce radyatör borusu ve direksiyon pompası değişimi oldu arabanın bu değişim yapıldıktan 1 hafta sonra ise yolda seyir halinde iken aküsü bitti takviye yaptırdık neyse çalıştı sonra babam yeni akü aldı 1 hafta sonra ise bu akü de bitti bu seferde götürdügü usta sorun akü de dedi ve yeni akü verdi o zamandan beri de şimdiki oldugumuza zamana kadar arabayı kullanmadı ve yeni takılmış olan akü de arabayı çalıştırmadı servise götürdügümüzde kaçak testinde ve şarj dinamosunda sorun çıkmadığını beyan ettiler ve babamla ben çaresiz kaldık radyatör borusu ve direksiyon pompasının değiştigini neden yazdın derseniz her kafadan bir ses çıkıyor kimisi şasi bağlantı kablolarında sorun var diyo degiştirken zarar görmüştür diyor cok caresiz kaldım hukuk okuyorum haftaya vizelerim baslıyor bu konuda herhangi bir tecrübesi olan böyle enterasan da bir durum da bana önerebileceğiniz birşeyler var mı şimdiden teşekkürler saygılar :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler sayın forum sakinleri benim babamın 1998 model Opel Vectra'sı var yaklaşık 3 ay önce radyatör borusu ve direksiyon pompası değişimi oldu arabanın bu değişim yapıldıktan 1 hafta sonra ise yolda seyir halinde iken aküsü bitti takviye yaptırdık neyse çalıştı sonra babam yeni akü aldı 1 hafta sonra ise bu akü de bitti bu seferde götürdügü usta sorun akü de dedi ve yeni akü verdi o zamandan beri de şimdiki oldugumuza zamana kadar arabayı kullanmadı ve yeni takılmış olan akü de arabayı çalıştırmadı servise götürdügümüzde kaçak testinde ve şarj dinamosunda sorun çıkmadığını beyan ettiler ve babamla ben çaresiz kaldık radyatör borusu ve direksiyon pompasının değiştigini neden yazdın derseniz her kafadan bir ses çıkıyor kimisi şasi bağlantı kablolarında sorun var diyo degiştirken zarar görmüştür diyor cok caresiz kaldım hukuk okuyorum haftaya vizelerim baslıyor bu konuda herhangi bir tecrübesi olan böyle enterasan da bir durum da bana önerebileceğiniz birşeyler var mı şimdiden teşekkürler saygılar :)

yolda giderken akü nasıl bitermiş bunu nasıl açıkladı aküyü satan?
sonrasında kontrolü yapıp sorun aküde diyen şahsiyet sıfır aküyü bedavamı verdi? verdiyse verdiği aküde bitmiş anladığım kadarıyla neden bittiğini açıklayabilmeli yoksa başka bir elektrikçiye uğrayın bence...

CanEren97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolda biten aküyü fabrika hatasından (!) oldugunu söyledi ondan mutlu akü aldık kullanılmamış fakat yukarıda yazdıgım gibi olaylar cereyan etti kafayı yedirtti bize araba in mi kaçtı cin mi kime anlatsak Allah Allah baksen şu işe nasıl olur tepkisini veriyor Rüsselsheim a kadar yolu var bu arabanın bu gidişle

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg beynine kablo gider aküden o olabilir,şarj dinamo diyotunda sorun vardır o da kaçak yapar bitirir,cam kaldırma modulu varsa o bozulmustur kaçak yapar aküyü bitirir,,, bu liste uzar gider...kaçak kontrolü yapılmadan bişi sölemek zor... işi bilen birine götürün derim... zırt pırt akü parası vermek hoş olmaz...