vectra b arkadan gelen ses..

• Konuyu başlatan vectr@m
  • Başlangıç tarihi
V

vectr@m

Bilgi Girilmemiş
Merhaba herkese, aracım 140 binde ve hala orjinal amortisörleri kullanıyorum.. Artık yıpranmış ya da patlamış olabilir mi ? özellikle arkadan ve önden en ufak çukurdan geçerken bile çok ses geliyo.. Bi de arka koltuklardan geliyo. Tümsekler den gecerken sanki koltuklar yerinden çıkıyor ve tekrar oturuyor gibi... böyle lıkır lıkır bi ses.. son bi aydır var.. amort. değiştirsem ses gider mi..

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araçdan bendede var sorunlar opellerde hep aynı kasislerden geçerten aynı sesi yapıyor gerçi sendeki sorun farklı sanırım amasör takozlarında sorun olabilir

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben daha dün kendi vactramın arka koltuk bağlantılarını sıktım. benden önceki vatandaş koltukların vidalarını sıkarken diş kaptırmış, yarım sıkılı bi şekilde kalmış. dün farkettim söktüm vidaları yeniden diş açıp yeni vidalar taktım ses kesildi. ayrıca ben koltuğu kapatınca oturan bi demir var. onuda sıktım bayağı gevşemişti. şu an ses falan gelmiyor.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra da 170.000 km de ve ayni problemler. bende de arkalarda halen orjinal amortisorlleri var. 1-2 ay sonra degistirecegim. bu arada koltuk icin yapilan vida SIKMA islemi ilgimi cekti, ben hic arka koltuklari kontrol etmedim. bir kontrol edeyim en iyisi.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
bu amortisörlerin de değişim süresi var mı? (tiriger gibi)benimkide 97 model ve 185 binde.bozuk yolda giderken arabayı kucağıma alıp öyle gidesim geliyor :)

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla aynı sorunu bende yaşamaktayım tak küt pat bütün çukurlar geziyo arabanın içinde sanki :) Askı burçları değiştirdim yinede ses çoğaldı. Bide amortisörleri değiştiricem artık.