Vectra B arkadan gelen ses??

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle herkese iyi forumlar. Sanki stepne somunu gevsekmisde stepne yerinde oynuyomus gibi bir ses geliyor cukur ve kasislerden gecerken.. Somunu gevsek degil devamli kontrol ediyorum. Bagajdaki kriko ve bijon anahtarinin oldugu kutudan mi geliyo desem ordanda degil.. e peki nerden ozaman? amortisorlerdenmi? viraj uc lastigi diye bisey var ordanmi? Arkada amortisor takozu yok diye biliyorum, nereden gelebilir bu ses? Herkese tesekkurler. Araciniz yere saglam bassin ins ;)

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimsenin vectra sindan ses gelmiyor benden baska galiba :D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sadcec vectra değil corsalarda da aynı sorun var .usta wd-40 ile yağla geçer.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle herkese iyi forumlar. Sanki stepne somunu gevsekmisde stepne yerinde oynuyomus gibi bir ses geliyor cukur ve kasislerden gecerken.. Somunu gevsek degil devamli kontrol ediyorum. Bagajdaki kriko ve bijon anahtarinin oldugu kutudan mi geliyo desem ordanda degil.. e peki nerden ozaman? amortisorlerdenmi? viraj uc lastigi diye bisey var ordanmi? Arkada amortisor takozu yok diye biliyorum, nereden gelebilir bu ses? Herkese tesekkurler. Araciniz yere saglam bassin ins ;)

Arkadaşım sana kesin çözümü söyleyim. Bu tahmini değil. Aracı ilk aldığım zaman o sesi gidermek için benden dünyanın masrafı yapılması istendi. Bu olayı çoğu usta bilmiyor. Bilen birine yaptırdım ve kurtuldum. Arkada viraj kolunu tutan iki adet aparat var (lastikli). Bunların viraj kolunda çalışan kısmında ve lastikte boşluk oluşuyor ve buda sanki bağajda boşta bişey varmışta sağa sola çarpıyor gibi ses yapıyor. Yapılacak işlem ya bu lastiklerin yenisini taktırmak yada aradaki boşluğu elektrikçi bandı ile almak. Bu işlemi yaptır ve sorunun ortadan kalktığını görürsün.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e bnde farklı bişey demedim arka denge kol burçları o dediğin şeyler :D

Denge kol burçları ayrı, viraj kolu lastikleri ayrı şeyler. Ayrıca sizin mesajınıza herhangi bir atıfta bulunmadım!

Son düzenleme:

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferhat abi garanti olsun diye hepsini degistircem denge kol burçları ve viraj kolu lastikleri nekadar sizde? ben yesilkoyde calisiyorum is cikisi metroya atlar aksaraya ugrarim..
Bu arada paylasim icin cok tesekkurler keyifli forumlar..

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım sana kesin çözümü söyleyim. Bu tahmini değil. Aracı ilk aldığım zaman o sesi gidermek için benden dünyanın masrafı yapılması istendi. Bu olayı çoğu usta bilmiyor. Bilen birine yaptırdım ve kurtuldum. Arkada viraj kolunu tutan iki adet aparat var (lastikli). Bunların viraj kolunda çalışan kısmında ve lastikte boşluk oluşuyor ve buda sanki bağajda boşta bişey varmışta sağa sola çarpıyor gibi ses yapıyor. Yapılacak işlem ya bu lastiklerin yenisini taktırmak yada aradaki boşluğu elektrikçi bandı ile almak. Bu işlemi yaptır ve sorunun ortadan kalktığını görürsün.

Paylasim icin tesekkurler hemen baktiracam bu parcalara..

piyanist37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ustadım benımde oyle bır sorunum olmustu cukurlara gırınce takır tukur ses gelıyordu senınkı gıbı ustaya goturdum arka aşıklı burç diye birşey var bir lastikte iki tane var.ıkı tarafıda degıstı komple cok pahalı bısey degıl.şimdi tık yok.bir öntakım ustasına götür ilgilenir.