Vectra B bakım ile alakalı sorular

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ olarak tavsiyem TOTAL veya onun alt markası ELF. Mobil de olabilir. Ancak yağ bakımı konusunda yağın tipi (sentetik/mineral) ve 10W40 gibi derecesinden çok, yağın değişim aralıklarını çok geçirmemek ve motor normal çalışma sıcaklığına ulaşmadan yüksek devir yapmamak gibi hususlarına dikkat etmek daha önemli.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ olarak tavsiyem TOTAL veya onun alt markası ELF. Mobil de olabilir. Ancak yağ bakımı konusunda yağın tipi (sentetik/mineral) ve 10W40 gibi derecesinden çok, yağın değişim aralıklarını çok geçirmemek ve motor normal çalışma sıcaklığına ulaşmadan yüksek devir yapmamak gibi hususlarına dikkat etmek daha önemli.

sekonder devreden cıkmadan aracı yürütmüyorum cogu zaman : )

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu boğaz kelebeğinin temizlenmesinin faydaları nelerdir ?

ayarını bozmalarından korkuyorum, temizletmesem aman aman bi fark olur mu ?

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 10w40 yarı sentetikten mobil super 3000 5w40 tam sentetiğe geçtim.Eksiltme miktarında değişme olmadı ama motor verimi arttı gibi birde yakıt sarfiyatı biraz düştü sanki.Belkide psikolojik ama bu yağı tavsiye ederim.Birdahakine yine aynısını kullanıcam

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5W40 tam sentetik ve biraz daha ince, o yüzden motor içi sürtünme kuvvetini azaltarak motor biraz daha performanslı çalışır ve o da yakıt sarfiyatına etki eder.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ olarak bende mobil tavsiye ediyorum, kenbdi aracımın motor sesi bile değişti gerçekten harika.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlar harika, hepinize teşekkurler, ,

ayarını bozmalarından korkuyorum, temizletmesem aman aman bi fark olur mu ? sorusuna cvp yok mu

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlar harika, hepinize teşekkurler, ,

ayarını bozmalarından korkuyorum, temizletmesem aman aman bi fark olur mu ? sorusuna cvp yok mu

Vectra b lerin boğaz kelebeğinde bozulacak bir ayar yok. Anahtarı olsa siz bile temizlersiniz. Ben şahsen kendim temizledim. Özel servis arkadaştan anahtarı aldım. İş yerinde bir güzel temizledim. 4 tane vidaya bakıyor. Çekişte sanki bir vites daha gücü artmış gibi oluyor. Yani temizletmeden bir yokuşta 2 ile çıkıyorsan temizlettikten sonra üç ile çıkarsın. Ben şiddetle tavsiye ederim. Temizleyin temizletin.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benimkinin kelebeği Ethem üstad nasıl okuyup üflediyse geçen gün açıp bakayım dedim, abartısız ayna gibiydi :D aradan da 1 sene ve 10 bin km geçti bir de üstelik...

Sent from my HUAWEI MediaPad using Tapatalk 2