Vectra b gösterge ve elektrik sıkıntısı

Elifbuglem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam olsun Opel ailesi aracım 2000cdx 2000 motor gösterge panelindeki devir ve hız göstergesi olduğu gibi kalıyor benzin ve hararet sıfıra iniyor km göstergeside hiç göstermiyor sinyaller ve klima dijital çalışmıyor ama araç seyir halinde devam ediyor motorla ilgili bi sıkıtım yok bu durumda nasıl bi yol izlemeliyim tavsiyeleriniz nelerdir şimdiden çok teşekkür ederim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk iş olarak akünün (-) kutbundan motora kalın bir kablo ile şase verin. Daha sonra akü ve şarj dinamosunu kontrol ettirin. Bunları yaptırmadan aracınızın elektrik tesisatına hiç bir işlem yaptırmayın.

Elifbuglem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğinizi elektrikçi arkadaş yaptı hatta şarz dinamosundaki adını hatırlayamadım onu değiştirdi acaba fazla akım var mı diye ama yine aynı gösterge gittin mi hiç bişey çalışmıyor sadece farlar çalışıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"acaba fazla akım var mı" demeden evvel şarjı ölçmedi mi? Bu tür arıza genelde düşük şarjda yapar. Elektrikçi bu tür araçlardan fazla anlamıyor olabilir mi? Eğer işçiliği konusunda şüpheniz varsa başka bir ustaya hatta en azından özel bir Opel servisine gitmenizi öneririm zira Vectra B lerin elektrik tesisatı kurcalanmaya gelmez :(

Elifbuglem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onada baktı kondüktörü değiştirdi şarz dinomosunun içindeki ama yok servise gittim bişey yapmadılar başından yollayıveriyor uğraşmak istemiyor araç eski diye herhalde

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sarjı ölçtürün.
%90 şarjdır. Konjektördendir ama değişti diyorsunuz. Kömürlerini de değişseydi keşke.

Kömürlerini değiştirin, konjektörü tekrar değişin %90 düzelecek.
Düzelmez ise aküyü değişin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben 1991 model aracımı götürüyorum ilgileniyorlar, Eskişehir'de ustaların geliri iyi demek ki? Peki sinyaller çalışmadığı halde dörtlü flaşör çalışıyor mu?

Elifbuglem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sadece çalışan far ve sisler bide yol bilgisayarı ha Kontagı çevirdiğimde yağ lambası vs o grup yanıyor ama dediğim gibi diğer yerler çalışmıyor dörtlü flaşörde çalışmıyor