vectra B kapı camları nasıl sökülür?

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi bu film konusunu bi kere daha tartışmıştık bu servis bölümünde ordada çok yazmıştım ve sürekli polisler haklı diye yazmıştım eger takip ettirdiyseniz.

Madem biliyorsun niye film çektirdin diceksin onuda söylim arabayı bazı yerlere park ettigim zaman içinin görünmesinden çok rahatsız oluyorum önelikli sebebim bu, bi diğer sebebim ise araç gerçekten daha hoş görünüyor.

Ben film çektireli çok olmuyor bi kere sorun yaşadım ondada yanımda kız arkadaşım vardı onu göstererek eşim sürüyor rahatsız edilmesin diye yaptırdım dedim sorun çıkarmadı devam ettim sorun çıkarsa ne olur bi tırnak atarım sökerim filmi iki gün sonra tekrar yaptırırım bi camdan bişey olmaz oda olmazsa yapcak bişey yok kessin 60 tl öderiz.İstanbulda bu tip şeyler pek sorun olmuyor zaten uygulama noktasına gelirken camını açınca bişey demiyorlar adamların filme ters olmasının sebebi içeride ne var göremiyorum diyor camı açıp geçiyorum özelliklede yakında açıyorum anlasın diye o zaman tesadüfmüdür yoksa gerçekten bişeyden kaçmadımı anladığı içinmidir bilemem çevirmiyorlar.Bide İstanbulda bu tip uygulama çok olmuyor ya alkol yada asayiş uygulamaları oluyor ancak çok ters gidersen memura o zman aracında film varsa ordan ceza yazmaya kalkıyor.

Bu arada bazı memurlar tüv onaylı renkli camları bile kabul etmiyor nedendir bilmem ama adamlar etmeyince etmiyor.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya artık nefret ettim sanayiye gidip adamların eline arabamı emanet etmekten yukardada denildiği gibi kırıp parçalıyorlar özenle yapmıyorlar işlerini, kendimin uğrasıp yapmak isteme sebebim bu.

neden mi film?

malum hepimizin bacısı,kardeşi, karısı , anası var malum trafikte onun-bunun evladı da fazla..... bu yüzden film.başka bir nedeni aracı hoş ve ağır gösteriyor,yazın güneşte döşemeleri solmuyor herhangi bir kaza anında camın tuzla buz olmasını engelliyor...

ben actığım bu konuyu takip etmeye devam ediyorum daha da arastırmalarım olacak becerebilirsem kendim camları söküp film yapacam ve bunuda aşama aşama sizinle fotograflı olarak paylaşacam.

tamam esnafta kazansın kimsenin ekmeğine nasibine mani olma niyetim yok ama be insaf kardeşim !!! iki vida söken kendini usta zannediyo ve bu usta bozuntuları bizleride cahil yerine koyup akıl vermeye calısıyolar.ben bu cesareti gösterip bu ve bunlar gibi ustalara muhtac olmadan aracımın küçük arıza ve onarımlarımı kendim yapmaya başladım ve devam da edecem... 1 kere kırar 1 kere bozar sonrada örenirim kimse anasının karnında usta olmuyor....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her isteyen hoş oluyor diye araçlarına istediği eklentileri yaparsa vay halimize. Bu açıklamalar sonunda, her isteyen (hoşuna giden) istediğini her şeyi yapabilir, kimsenin de buna karışmaya hakkı yoktur manası ortaya çıkmaz mı? Mesela ben de ön tampondaki plaka hoşuma gitmiyor, arabada hoş durmuyor diye plakayı yerinden sökebilirmiyim?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman parantez içinde yukarıda anlattıklarım sizin anlattığınızı kastedmiyor diyelim olur mu?:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
elbette olur

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah:)

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
film çekmek için camları sökmene gerek yok ki, eğer sökersen daha beter başına bela alırsın bence.
birkaç defa yaptım düzgün olmadı demişindüzgün olmaı dan kastın nedir?
camın bombesini mi veremedin kenarlarını mı açıkta kaldı?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
film çekmek için camları sökmene gerek yok ki, eğer sökersen daha beter başına bela alırsın bence.
birkaç defa yaptım düzgün olmadı demişindüzgün olmaı dan kastın nedir?
camın bombesini mi veremedin kenarlarını mı açıkta kaldı?

bir kac kez denedim fakat üstkenarlarda acıklık oldu ama tekrar denicem sac kurutma makinası ile bombelerini almayı denicem...

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
bombeleri almak için takip edeceğin yöntem var biraz uğraştırıyor ama inan değiyor.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
filimin camdan biraz büyük kestikten sonra dışardan filimin jelatinini sökmeden jelatin üste gelecek şekilde uygula, spatulayla çek, ve cama tam uyum sağlayana kadar kabaran yerleri fön makinesi ile filimi yakmadan ısıtarak çekmeye devam et, filimin cama göre şekil aldığıı göreceksin, (dışardan uygularken filmin şeffaf jelatininin senden tarafta olmasına dikkat et)
sonrasında da jelatini sökerken bol bol sık spreyi filime ve içerden uygula, söktüğün jelatini de spreyle ve filmin üzerine yerleştirip spatula ile çekmeye başla, daha önceden şekil verdiğin için içerden işin daha kolay olacak (jelatini atma filmi çekerken üzerine koy ki spatula filmi çizmesin film cama yapıştıktan sonra zaten kolayca çıkıyor)
yan camlar için ilk önce camın alt kısmından başlamalısın hatta sökülüyorsa o alttaki fitili çıkar, zaten çerçeve fitilleri kolay filmi içine soktuktan sonra spatula ile yapıştırıp jiletle kabasını alıyosun, yan tarafları jileti içeri sokarak kes ki açıklık kalıp filim ziyan olmasın, üst tarafı da jiletle sanki törpü yapıyormuş gibi al, filim iyice kuruyup yapışmadan üst tarafın ince kesim işlemini yapma bir anda kalkar ve ziyan olur o kadar emek.
en kolayı arka cam, dışardan şeklini ver içerden yapıştır indir kaldır derdi yok, bir panzilot sökülecek varsa birde 3.stop lambası o kadar.
kolay gelsin