Vectra B kasada 2.0 mı alınır yoksa 1.6 mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
A ve B kasa olmak üzere ailemizde 2 tane 2.0 Vectra var. Tekrar Vectra almak zorunda kalırsam kesinlikle gene 2.0 alırım. Yakıt konusuna gelince 2 aracımızda da LPG yok, üstelik otomatik olan A kasa hergün şehiriçinde ortalama 60 km yol yapıyor, vergi olarak da B kasa aracıma bu sene 2000 cc değil 1800 cc üzerinden vergi ödedim.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence vectra b kasa araç alacakların ilk başta düşünmesi gereken husus temiz kullanılmış olup olmadığıdır. şimdi bir daha vectra b alacak olsam makyajlı makyajsız 2.0 1.6 benzin dizel lpg cd gls cdx aramam. tertemiz bir araba bulup üç kuruş fazla verip onu alırdım. tekrar belirteyim acele etme çoooookk ara iyi karar ver. yalnız olma mutlaka birilerine danış. benim gibi 5 dakikada karar verirsen sonra çok üzülürsün.

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence vectra b kasa araç alacakların ilk başta düşünmesi gereken husus temiz kullanılmış olup olmadığıdır. şimdi bir daha vectra b alacak olsam makyajlı makyajsız 2.0 1.6 benzin dizel lpg cd gls cdx aramam. tertemiz bir araba bulup üç kuruş fazla verip onu alırdım. tekrar belirteyim acele etme çoooookk ara iyi karar ver. yalnız olma mutlaka birilerine danış. benim gibi 5 dakikada karar verirsen sonra çok üzülürsün.

kesinlikle katılıyorum temiz olsun gls cd cdx farketmez : tabiiki 2.0 olsun

15000 lira butceyle ancak temiz cd bulursun.performans istiyorsan 2.0 derim nedemek istediğimi gaza dokununca anlarsın.yakıt konusuna gelince mesela ben pazar gunu 30 liralık gaz aldım az önce dükkana gelirken bitti 109 km yol yapmışım full ist.şehir içi 270 krş gibi bir rakam 1.6 performans farkı muhakkak vardır ama aralarında çok çok 30-40 krş oynar benim verdiğim rakamlarda otomatik vectra 2.0 cd için dir ayrıca dikkate alınız.

ilker kardes yalnıs anlama ama ben en son gaz bitince 30 tl aldım az once indiğimde 147 km idi ve haala bitmemişti :) senin makinada bi problem var bence (gerçi otomatik ya belki ondan)

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Aklın yolu birdir 2.0 olsun, temiz olsun..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
1.6'nın şehiriçi yaktığı 8-10 litre,
2.0'ın yaktığı 10-11 litre, üstelik 10-11 arası değeri otm. vites ve günde en az 1 kere kickdown yaparak elde ediyorum:D
(lpg yok benzinli kullanım)

performans kesinlikle kıyaslanmaz, tabiki 2.0

vergi de büyük ihtimalle kasko değerinden kurtarır, bir alt kademeden ödersiniz, 6 aylık 230 küsür tl yanlış hatırlamıyorsam. Kerem abi yazmış 283 tl:D

2.el tamamen şans işi, birkaç ay önce millet delirmiş Vectra B'ye 20.000'den fazla istiyorlar vs. diye şikayet konusu açılmıştı:D ben 16.000'e temiz 2.0 cdx buldum. (bana göre temiz) sadece rot kolları değişti, birde imkan olunca arka amortisör ve egzoz değişecek. onun haricinde riske girmemek için triger değiştirdik, yağı suyu değişti.
16.000 olmasının sebebi borç yüzünden acil satıyorlardı.

yani bana sorarsanız yakıt+performans+vergi hertürlü 2.0 iyidir, temizliğine göre aramaya cdx'den başlayıp gl'ye doğru inin 15.000'e mutlaka temiz donanımlı araç bulursunuz:)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
tepki almamak için iyimser yazmıştım:D çünkü C kasa 1.6'da 10 litre görüyorduk, ona göre tahmini yazdım:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.6 vectra 8 litreyi hayatta göremez.. 9.5 görse iyidir
Yakıt tüketim değerleri çok oynaktır. Kullanıcı (en büyük etkendir), yol durumu, trafik sıkışıklığı, iklim koşulları, sık sık çevre yollarının kullanımı gibi koşullar göz önüne alınınca yakıt tüketimi konusunda fazla iddiacı olmamak lazım. Mesela aynı aracı (Vectra A 2.0 otomatik benzinli) aynı güzergahta eşimle ben kullanıyorum, o (yaklaşık olarak) 100 km de 8 lt, ben 8,5 lt yakıyorum. Eşim bana oranla daha yavaş kullandığı için tüketim değeri yaklaşık 100 km de 0,5 litre kadar oynuyor. Araçlar fazla sıkıştırılmazsa, kalkışlarda gaz köklenmezse fazla yakmazlar. Uzun yolda 2.0 lar 3000 devirde 125 km çıkıyor, 1.6 lar ise aynı hıza çıkmak için 4000 devirleri çevirmesi gerekir ki bu da daha fazla gaza basmak demektir. O nedenle belli hızlarda 2.0 lar daha avantajlı.