Vectra B oto.cam sorunu

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar...

Dün sabah garaja gidip arabamı görünce şok oldum arkadaşlar akşam sıkı sıkı kapadığım şöför tarafı camı sonuna kadar açıktı? kendim akşam kapadığımı çok iyi hatırlıyorum sunroff,ve camlar iyi kontrol ettim aracın içerisinde teyp,ruhsat ve çantam olmasına rağmen herşey yerli yerinde duruyordu..neden bu şekilde cam kendi kendine açılmış olabilir?

değerli yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleme:

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam kaldırma nödülü bozulmuş olabilir sen kumandaya bastığın zaman camlar otomatik olarak kapanır cam kaldırma mekanizması arıza olabilir o yüzden tekrar inmiştir

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracı kilitledikten sonra camlar kapanıyor diye hemen terk etmemekte fazda var. Camlar kapanırken duruyor, yarıya kadar (genellikle) ya da tama yakın tekrar açılabiliyor. Bir kaç kez başıma geldi. Aracın camı kapanırken bir engelle karşılaşırsa emniyet tertibatı olarak kapatma işlemini durdurup bir miktar aşağıya iniyor. Benim A kasa aracımdaki alarm sistemi devreye girince camları da kapatan cinsten. Aklınızı fazla karıştırmayayım bu özellik ya araca ait ya da alarm sistemine. Camları içeriden bir kere kendi düğmesi ile kapatınca düzeliyor. Ben bu durumu önceleri birkaç kez yaşadığım için alarm arızalı zannediyordum, ama denemelerden sonra bunun bir özellik olduğunu anladım. (B kasa aracımda böyle bir sorun yok)

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya normalde desi alrm var onu iptal ettim normal orjinal anahtarından kontrol ediyorum ..hani anahtarın üzerindeki 2 tuşdan yani. ama sizin dediğiniz gibi bazen birşeye takılıyormuş gibi oluyor ve kapanmak üzereyken ...cam olduğu gibi geri aşşa iniyor muhtamelen öle birşey oldu herhalde..ama bu olay çukurdan veya kasisden geçerkende oluyor, mesela ,. kasisden yavaşça geçiyorum ,açık olan cam yukarı kalkıyor ve tam kapanmadan bir engel varmış gibi geri aşşa iniyor..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ya normalde desi alrm var onu iptal ettim normal orjinal anahtarından kontrol ediyorum ..hani anahtarın üzerindeki 2 tuşdan yani. ama sizin dediğiniz gibi bazen birşeye takılıyormuş gibi oluyor ve kapanmak üzereyken ...cam olduğu gibi geri aşşa iniyor muhtamelen öle birşey oldu herhalde..ama bu olay çukurdan veya kasisden geçerkende oluyor, mesela ,. kasisden yavaşça geçiyorum ,açık olan cam yukarı kalkıyor ve tam kapanmadan bir engel varmış gibi geri aşşa iniyor..

Bende böyle bir sorun yok. Alarmı sökerken tesisatta karışıklık olmuş olabilir. Elektrikçinin kontrol etmesinde fayda var.

61TS061

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey bnmde başıma geldi.. akşamdan kapadıma emindim sabah geldim ardına kdr açık cam.. ama bi kere oldu neden oldunu bulamadım..