Vectra b otomatİk Şanziman sorun

aknozdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kolay gelsin aracım vectra b 2,0 cd 1997 model otomatik vites.gecenlerde şanzımanda sıkıntılar meydana geldi ustaya gösterdim tork konventörü selenoidler elektronik aksam elden gecti yani revize edildi ve bütün sıkıntılar bitti.Fakat şunu farkettim d pozisyonunda iken frene basıp araç tam durunca kendiliğnden boşa alıyor ve frenden ayağımı çekince ilerlemeye devam ediyor r pozisyonunda ise böyle bi durum yok frende basıp durunca araç ileri gitmek istiyor.ustaya söylediğimde şanzımanla ilgili bi durum olmadığını fren müşürüne baktırmamı söyledi ben iki farklı müşürle denedim sonuç aynı.Ama müşürü çıkartınca böyle bi sıkıntı yok olması gerektiği gibi bu durum neyin nesidir neden yapar başına daha önce böyle olay gelen oldu mu.Fren müşürü ile şanzıman arasındaki bağlantı nedir anlayamadım sordğum kimsede anlamadı :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Pozisyon şarterinin tam ayarlı olduğundan emin olmak gerek. Bence şanzumanı yapan yere bu söylediğim parçanın ayarını bir kontrol ettirmeniz de fayda var.

aknozdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında şanzımanı yaptırdığım yer bana biraz uzak iş nedeni ile gidemiyorum bir tek pazar günü musaitim malum pazar günü de çalışmıyorlar bu nedenle herhangi bi tamirci bulunduğum yerde buna müdahale edebilir mi veya bu pozisyon şalteri tam olarak nerde nasıl bisey

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında şanzımanı yaptırdığım yer bana biraz uzak iş nedeni ile gidemiyorum bir tek pazar günü musaitim malum pazar günü de çalışmıyorlar bu nedenle herhangi bi tamirci bulunduğum yerde buna müdahale edebilir mi veya bu pozisyon şalteri tam olarak nerde nasıl bisey

Olmaz bence şimdi kaş yapacağım derken göz çıkarırlar. Maceraya gerek yok bence biraz zaman ayırıp kim yaptı ise onun kontrol etmesin de fayda var.

aknozdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim.bende ondan korkuyorum zaten otomatik vitesden anlayan yok burda onun için en kısa zamanda gitmeyi planliyorum fakat iş nedeni ile gidwmiyorum bu aralar inşallah kısa bi sure böyle kullanınca sıkıntı olusmaz. Bu sıkıntıdan başka bi sorunda yok araçta

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tesekkur ederim.bende ondan korkuyorum zaten otomatik vitesden anlayan yok burda onun için en kısa zamanda gitmeyi planliyorum fakat iş nedeni ile gidwmiyorum bu aralar inşallah kısa bi sure böyle kullanınca sıkıntı olusmaz. Bu sıkıntıdan başka bi sorunda yok araçta

Sıkıntı olmaz ama bu şekilde kullanma neticede bir dünya paraya bu işlem yapıldı. Birde garanti yapıldı ise sorunun çözümü bulunur.

aknozdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi bakalım inşallah öyle basit biseydir.ama benim anlamadigim fren musurunu çıkartınca neden yapmıyor bu sıkıntıyı

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam otomatik şanzumanda frenden ayağınızı çekince araç zaten hareket etmeye başlar. Ama kendiliğinden boşa alıp tekrar nasıl d ye geliyor anlamadım...Söylendiği gibi pozisyon şalteri tam ayarlı değilse bahsettiğiniz sorun yaşanabilir.

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aknozdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bu sistem yeni nesil otomatik şanzımanda var bi nevi iyi gibi :) ama şimdi ben sevinsem mi üzülsem mi??Tamamı ile fren müşürü ile ilgili bu fren müşürü şanzımanda bişeyi tetikliyo ki o zaman yapıyor ama ben aradaki bağlantıyı bi türlü çözemedim çözünce yazcam buraya bakalım bişey daha öğrenmiş olcaz :)

vasilli3562

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kolay gelsin aracım vectra b 2,0 cd 1997 model otomatik vites.gecenlerde şanzımanda sıkıntılar meydana geldi ustaya gösterdim tork konventörü selenoidler elektronik aksam elden gecti yani revize edildi ve bütün sıkıntılar bitti.Fakat şunu farkettim d pozisyonunda iken frene basıp araç tam durunca kendiliğnden boşa alıyor ve frenden ayağımı çekince ilerlemeye devam ediyor r pozisyonunda ise böyle bi durum yok frende basıp durunca araç ileri gitmek istiyor.ustaya söylediğimde şanzımanla ilgili bi durum olmadığını fren müşürüne baktırmamı söyledi ben iki farklı müşürle denedim sonuç aynı.Ama müşürü çıkartınca böyle bi sıkıntı yok olması gerektiği gibi bu durum neyin nesidir neden yapar başına daha önce böyle olay gelen oldu mu.Fren müşürü ile şanzıman arasındaki bağlantı nedir anlayamadım sordğum kimsede anlamadı :)

Merhaba, bence sorun edilecek bir durum yok ortada. 2000 model astra g sahibiyim, otomatik vites aracım. Bildiğim kadarıyla o dönem kullanılan otomatik viteslerin karekteristiği bu zaten, durunca vites kendini otomatik olarak boşa alıyor ama bu durum sadece d ve diğer 1,2,3 vitesleri için geçerli, R de sürekli hareket etme refleksi içindedir, ayağınız frende olsa bile. Dururken boşa alma özelliği bence çok güzel bir özellik. Aracınızda bir problem yok anlayacağınız. Keyifle tadını çıkarın, bilip bilmeden işi bilmeyen ustalara gösterip de aracınızı ellettirmeyin. Forumlarda araştırırsanız zaten yada kitapçığı varsa burdan okuduğunuzda göreceksiniz zaten.
benim kitapçıkda okudum ve boşa alacağını söylüyor. kolay gelsin