vectra b sorunlarım yardım edin !!!

sambardo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle merhaba sizlere bir kaç sorum olacak yardımlarınız için şimdiden tşkler ( vectra cd full 99 model )
1: airbag lambası devamlı yanıyor korna çalışmıyor neden ?
2 : yolda giderken ayagım debrajdan daha çekmen vites yükseltiyorum acaba sorun olurmu ?
3 : yokuş aşagı inerken vitesi boşa takıp devamlı debraja basılı tutuyorum ayagımı
acaba bir sorun olurmu ? (önüme aniden bişey çıkar diye )

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
1- airbag lambası koltuğun altındaki fişlerden kaynaklanabilir ama korna da çalışmıyorsa direksiyon göbeğinde temassızlık olabilir
2- zaten vites değiştirirken debriyaja basmanız lazım, ters olan nedirki?
3- yokuş aşağı neden boşa atıyorsunuz? araba gereksiz yere hızlanır. arabanın kendi devriyle benzin yakmadan inmek varken boşa atıp hem benzin yakıyorsunuz hemde fren balatalarını yıpratıyorsunuz. önünüze birşey çıksa bile vites boşta olduktan sonra debriyajla ne işiniz varki?

sambardo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba yokuş aşagı inerken vitesde benzin yakmaz mı? boşta yakmaz biliyodum

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba yokuş aşagı inerken vitesde benzin yakmaz mı? boşta yakmaz biliyodum
Sanırım daha önce karbüratörlü araç kullandınız ya da ilk arabanız olmalı...

Enjeksiyonlu araçlar yokuş aşağı viteste gaza basmadan inerken motor kompresyonunu kullanır ve yakıt tüketmez. Ama boştayken motoru rölantide tutmak için bir miktar tüketir.

İkincisi airbag ışığı koltuk altındaki snsörden de olabilir ama kornalarla beraber problem varsa airbag zembereğinden şüphelenebilinir...

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli ayağınızın debriyajda olması baskı balatasını da bitirir. önünüze birşey çıksa araç viteste iken daha kısa mesafede durur. yol bilgisayarından araç boşta iken benzin yaktığını zaten görürsünüz.

sambardo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beni aydınlattınız için çok teşekkür ederim sizlere iyi ki varsınız...

opelvectra-C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arbağ lam basının yap masının nedeni direk siyon altın daki air bağ kontak ünütesin den kaynaklanıyor. yapacagınız işlem kontak ünütesini degiştir mek yada. iyi bir eloktronik çiye tamir ettir meniz gerekiyor.
yokuş aşagı inerken boşa atım inmek çok tehlikeli bir hareket tir. bunu yap manızı tav siye etmem fiteste inmenin hiç zara rı yok yakıt fazlaolmaz aksine daha az yakar.

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Airbag lambası ve korna çalmaması sebebi Direksiyonun içinde sarulu 1-2 metre serit şeklinde sarmal kablo bulunmaktadır. Eğer bu kablo grubundan birkaç kablo koptu ise Airbag arıza verir korna çalmaz sizde de muhtemelen bu durum var gibi .