vectra b virajlarda yatma

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model vectra b aracımla virajlara korkarak giriyorum 60 - 70 km gibi

hızlarda çok keskin olmayan virajlarda bile araba yana baya yatıyor oyle

olunca hafıf frene basarak virajı alıyorum arka veya ön tarafın kaydığı hiç

olmadı ama bu yana yatma olayı beni baya korkutuyor bu durum diğer

vectralarda normal mi yoksa benimkinde bir sorummu var

lastiklerim yeni 2 aylık michelin 195*65*15 orjinal ebatında

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya bu araçların altında bir kol var viraj kolumu diyorlar denge kolumu öyle bir şey bir kontrol et bakalım kırık çıkık var mı? z rot sanırım onları tutan parça onlar aşındı yada kırık varsa onun da etkisi olur sanki.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ben virajda yan yatma nedir hiç bilmem. genel itibarı ile sert bi süspansiyona sahip zaten bizim araçlar. 2 seneyi aşkın zamandır kullanıyorum. ön takım süspansiyonları ile ilgili sorun olabilir. bi kontrol ettir en kısa zamanda. birde frene viraj içinde değilde viraja girmeden kullan. virajda bastığın fren aracın denge merkezini bozacağı için değişik hareketler yapabilir. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1,5 ton ağırlığı olan bir arabada alt takım sağlamsa virajlarda fazla sorun yaşamaz. Vectra B lerde kullanılan lastikler 65 profil olduğu için virajlarda (yeni nesil araçlara oranla) yatma biraz daha daha fazla hissediliyor. Emniyetli bir sürüş için sınırları zorlamamakta fayda var. Malüm bizim yollarda karşımıza nelerin çıkacağını kestirmek imkansız, viraj içinde girilecek bir çukur veya yola dökülen kaygan bir madde büyük felaketlere yol açabilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben virajda yan yatma nedir hiç bilmem. genel itibarı ile sert bi süspansiyona sahip zaten bizim araçlar. 2 seneyi aşkın zamandır kullanıyorum. ön takım süspansiyonları ile ilgili sorun olabilir. bi kontrol ettir en kısa zamanda. birde frene viraj içinde değilde viraja girmeden kullan. virajda bastığın fren aracın denge merkezini bozacağı için değişik hareketler yapabilir. :D

doğru tespit

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra B lerde anlattığınız şekilde aşırı yatma söz konusu değildir,benim görüşüm helezonlarınız fazla yumusak ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Önden kaçar ama yan yatmaz.
Lastiklere bakın, 16 olsa çok fark eder ama 15 de yatmaması lazım. Yaylar original mi bakın, amortisörlere baktırın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
vectra B lerde anlattığınız şekilde aşırı yatma söz konusu değildir,benim görüşüm helezonlarınız fazla yumusak ;)

Vectra A kasalar B kasalardan daha yumuşak bir yapıya sahipler ama virajda B kasalardan daha az yatıyorlar, bu durum araçların yerden yükseklikleri ile de ilgili bir durum.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın ben viraj demirini kırmıştım 2.5 ler hep kırıyor demişlerdi.
yaylarımı kestirdikden sonra olmuştu . şimdi orjinal yay aldık taktık araba virajlarda kayıyor gerçekten 2.500 motor 1500 kg araba 70 km/h virajda kayıyor
inş bu hafta içinde geri 17" jantları ve spor yay taktırmayı düşünüyorum