Vectra b yakit ?

eski kaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende vectra 97 var yakin zaman oldu fakat yakitini birtürlü ölçemedim sirali lpg var üzerinde .ortalama olarak bu arçlar şehir içinde ve şehirler arasi ne kadar yakar acaba bir cevap alabilirmiyim

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içinde 44 litre ile 350-400 km yol yapıyorum kullanıma göre. şehir dışında 44 litre ile 600 kmyi bulan bir tüketim mevcut. bunlar LPG verisi.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
basınc deger ayarların ve bakımların normalse ıyı verılerı yakalaman mumkun
ecu degerlerı cok onemlı

ungovernable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içinde 44 litre ile 350-400 km yol yapıyorum kullanıma göre. şehir dışında 44 litre ile 600 kmyi bulan bir tüketim mevcut. bunlar LPG verisi.

Bu değerler gerçekten çok iyiymiş.Ben daha bırak 400 ü 350 bile göremedim şehir içinde :( Geçen hafta depoya tam 50 lt LPG koydurdum. şu an 270 km de araç ve kanser lambası yanıyor. 14,7 lt/ 100 km yazıyor değerler.Yazdığım rakamlar bir hafta boyunca sadece şehir içi kullanımda alındı. Oldukça fazla olduğu için ilk etapta LPG ayarından şüphelenip ayar için servise gittim değerler nolmal çıktı.Bujiler aklıma geldi dün onlarıda değiştirdim.Zira usta bujilerin bitmiş olduğunu söyledi.Orjinal GM tek tırnak LPG için üretilmiş buji taktılar.Bakalım değerler nasıl olacak bugün itibariyle 300 küsür kmlerde depo biter büyük ihtimalle.Hala yakıt tüketiminde bi değişme olmazsa oksijen sensörünü değiştiricem.Zamanla aldığım değerleri burda paylaşmaya çalışırım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu günlerde soğuk havalarda benim tüketim değerlerimde 13lt/100km civarında seyrediyor. benim tank 61ltlik ve max 48,.. alıyor 49 lt demiyor. bunun yanında aksarayda fazlaca dur kalk olayı olmuyor ve şehir düzgün yollara sahip fazla iniş çıkış yok bunlar doğrudan etkiliyor yakıtı.
bu arada 50ltlik tankınızın kapasitesi olduğunu düşünürsek ve 15lt/100km tüketimle 330km civarı gitmeniz gerekir. yani hesap makinası böyle söylüyor. 50/15=3,333 100*3,3=330km... yani yakıtınız fazla anormal değil... kullanıma baglı değişimler söz konusu. örneğin geçenler 400kmlik bir uzun yolda ortalama tüketimin 8ltdi, ki aynı yolda sakin kullanımla tüketimim 6,4ltye kadar düşmüştü aradaki 1,5lt fark az değil kullanıma göre etkileniyor işte...

Son düzenleme:

ungovernable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Sakaryadayım ( Adapazarı ) .bizim burada hava sıcaklığı düşük olmaz genelde hatta şu an dışarısı 20 derece.yaklaşık 10 gündür de böyle bahar ayları gibi geçiyor.bizim burası düz ayak bildiğin ovaya kurulmuş yokuş,tepe rampa ararsan anca bulursun genelde dümdüz bir yer.depom 60 lt lik.Son aldığımda 42 lt de doldu dedi pompacı 50 ye zorla bakalım alacak mı dedim ve 50 lt aldı.Aracı kullanırken şehir içi olduğundan kasis ve ışık faktörlerinden dolayı fazla sıkıştırma şansım yok.en fazla 3000 devirde vites değiştirmek durumundayım yani.Bu durumları göz önüne alarak yakıtın fazla olduğunu düşünmüştüm.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Bizdeki şehir içi gerçek şehir için. Hiçbir ışığı boş geçemiyoruz. Hepsinde dur-kalk. Vites değerli 2-3. Araç 2000 motor ve otomotik. Bu özelliklerde kış aylarında 1 lt LPG ile 7 km yapıyor. Ama şehir dışına çıkınca bu değer neredeyse 2 katına çıkıyor.