vectra b yatak sardı

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
3 tane astra 1.2003 elegans 90000 de izmirden aldım140000 yağ eksıltı 2.1999 cd nb manuel 130000 de keşandan aldım 171000de sattım 3.125000 aldım istanbuldan otomatık şimdi 149000 de iç lpg kullanmadım devırıde yolu boş gördümmü basarım şehir içinde kendi aracımı kullanmıyorum nadirdir.yinede vazgeçmicem astra g den expertiz yaptırmadan almıyorum.bu olaylar bende başlıyor

Neyse bu olaylar farklı 2. el araç alıp bu şekilde sorunlardan sonra yapılan değerlendirmeler geçmişi bilinmeyen araçlarda maalesef yaşanıyor. Bende opel kullanıyorum aracım 2005 model astra 1.6 twinport + LPG si var araç sadece bobin arızasından servise gitti km ise 200 bin oldu (sıfır alındı araç) yani, bir motor birinde 200 bin yapıp diğerinde 200 bin görmeden kapak açtırıyorsa sorun burada motorda değil kullanıcıda bence.

Arabam ile ilgili olarak söyleyecek olduğum şey ağır bakımlarını yaptırdım baskı+balata+bilya+ fren disk + balata vs derken işte iyi masraf yaptım. Sonuçta 5 sene daha bende olacak, buradan 300 bini arızasız geçerken çekilmiş fotolarını koyacağım inşallah o kadar güveniyorum aracıma :cool:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla benim usta sennki en aşağı 500 en fazla 2000 tl dedi seninki kadar kötü değil galiba ;)

benim aracın motoru yapılırken ne kadar titiz davrandığımı İbrahim gördü işte. bulabildiğim en iyi parçalarla topladık motoru.

bu arada cdx krank 1000 lira, tork 500 lira. senin krank 400-500 liraya bulunabilir.

ben aracı komple rektefiye yaptırdım bir de. sadece tamir edilip bırakılmadı.

sen o ustaya fazla itibar etme, motor açılınca neler çıkar neler çıkar. kapakçı ayrı para ister, rektefiyeci ayrı para ister işçilik olarak. zaten en az 1000 lira işçilik verirsin ;)

ama inşallah en ucuzundan atlatırsın olayı.

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bugun sabah 7 de ustanın yanına gittim.Neyse usta arabayı kaldırdı alttan söktü ve sorunun yataklardan kaynaklandığını söyledi.:( Yani motorun sökülmesi gerekiyor.Tamam dedik motoruda söktük ve acı sonla karşılaştık 3 ve 4 üncü pistonlar ellenmiş nedenide yağ pompası arızalanmış.(200 Tl lik malzeme 2000 tlye patladı).Neyse aracın motoru yeniden yapılacak.Ustanın benden istediği malzemeler
97 vectra b X20XEV
1)Piston sekman-0.50(götze)
2)Ana yatak -kol yatak 0.25(kolben)
3)Alt takım conta,üst takım conta(elring)
4)Motor yağı -GM 10-40
5)Yağ filtresi GM
6)Yağ pompası(Brezil)
7)Takım subab,takım kaval(güneş)
8)Sıvı conta(loklayt)
9)2 adet piston kolu
Hepsi 1000 tl tutdu.:mad: :mad:
Motor rektefiyecide komple elden geçecek oda 500 tl.
Ustayada 600 tl verecem.(Daha pazarlık yapmadım ;))

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık yapcak bişey yok kardes geçmiş olsun gerçekten üzüldüm ;) İşte coğu zaman yağ pompası baş ağrıtıyo

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
............Hepsi 1000 tl tutdu.:mad: :mad:
Motor rektefiyecide komple elden geçecek oda 500 tl.
Ustayada 600 tl verecem.(Daha pazarlık yapmadım ;))

Baki geçmiş olsun, bu parçalarla / fiyatlara iş bitecekse gerçekten ucuz kurtulmuşsun.

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık yapcak bişey yok kardes geçmiş olsun gerçekten üzüldüm ;) İşte coğu zaman yağ pompası baş ağrıtıyo
Sağol kardeşim.Ya benim anlamadığım ben arabada hiç sorun olduğunu anlamadım ne arabada güç kaybı vardı nede başka bişey sadece ustaya götürdemeden önce çat çat diye ses gelmeye başlamıştı.Ya ben motordan anlamıyorum yada benim arabam hasta olduğunu bana hiç belli etmedi :confused:

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ pompasını anlamak biraz güçtür zaten,olcak işte kardes allah kaza bela vermesinde yapılır hallolur dert etme :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç idareten yapılıp elden çıkartılacak anlaşılan ;)

alacak kişiye şimdiden üzüldüm...

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baki geçmiş olsun, bu parçalarla / fiyatlara iş bitecekse gerçekten ucuz kurtulmuşsun.
Abi ustaya bıraksan kazıklayacakta ben izin vermiyorum.900 tl parçacı istedi yarım saat pazarlıktan sonra 800 tlye indirdim :) rektefiyeci 650 tl istedi altından girdim üstünden çıktım 500 tl ye bitirdim.
Usta ben motoru 700 tl ye indiriyorum normalde dedi sana 600 olur dedi ama ben daha pazarlık yapmadım o kendi yaptı.(Önce işi yapsın yapmadan pazarlık yaparsam ustanın hışmına uğrayabilirim :) Birde iki tane piston kolu onu çıkmacıdan aldım 2 adet 200 tl.Yani parçaları sen alıver diye bırakıp gitmeyin hem motorun iyi yapıldığına emin olamazsınız hemde çok pahalıya patlar.Benim arabayı usta yaptırsa 900+650+700+200:2450 mal olacaktı ama ben kendim ayarladığım için herşeyi 2100 tlye mal olacak