vectra c arka koltuk orta emniyet kemeri arızası

sunal60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba abiler,
arka koltuk orta emniyet kemerim arızalı. Nasıl tamir edilir veya eskişehirde tamir edecek usta bilen varsa yardımcı olurmusunuz.

tşkler

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılan yer mı arızalı kemer mekanızmasımı ?
takılan yer ıse yenılerı fazla pahalı degıl degıstırırsınız gercı kemer mekanızmasıda cok pahalı degıldır herlde

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

sunal60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mekanizmada sorun var teoman bey kitlemiyorda geride çekmiyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
smihci bey tşkler link için ama resim olmayınca olmadı.

Arkadaşımıza PM at, belki onun arşivinde resimler duruyordur. Resimleri duruyorsa yardımcı olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
mekanizmada sorun var teoman bey kitlemiyorda geride çekmiyor.

Çok düşük bir ihtimal de olsa hem kilitlemiyor hem de geri toplamadığına göre emniyet kemeri gövdesi herhangi bir şekilde yerinden oynamış da olabilir.

sunal60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zorda olsa söktüm bugun mekanizmayı. çok zahmetli bir işmiş.arka koltuk yaslanma bölümünü komple sökmek gerekiyor. sonra koltuk kafalıklarının girdiği soketleri söktüm tırnaklıymış zaten zor oldu ama çıktı. daha sonra kumaşı söktüm ondada fitil şeklinde klipsleri var. 8 numara yıldız alyanla üsteki bağlatı vidalarını söktüm. daha sonra süngeri kaldırıp 15 numara anahtarla mekanızmayı bağlı olduğu yerden söktüm. mekanızmayı açıtğımda zembereğin işlevini yitirdiği gördüm tekrar kurmaya çalışıyorum ama zembereğin girdiği plastikten zemberek kurtarıyo gerdirince. ayrıca zembereğin diğer tarafında karşısında bilya var onun üstündeki tırnakta takılı kalıyor. böyle birşey kimsenin basına gelmesin ama olurda başına gelen arkadaş olursa parçalar çok narin ve plastik kırılma olasılığı çok fazla çok dikkatli olsun. detaylı soru sormak isteyenlere memnuniyetle cevap veririm. saygılar..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Keşke resim eklese idiniz süper olurdu.