vectra c de olmaz deme radyoda cızırtı oluyor

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
utalar özellikle cengiz abi orj cd 30 mp3 taktık hani aldığımız cihazdanmı diye ama nafile cd 30 dada aynı sorun coğu kanallar da cızırtı parazit var kesemedik servise gittim vallaha anlayan yok hurdacıdan arka tavan antenini komple göğüse kadar deyiştirdim ama hala aynı bu anten tesisatı vectra c lerde tavanın sağ üst köşeden gelip ön sağ camın kirişinden aşşagı iniyor ve aşşagıda sag tarfta aykalık bölümüde kutu gibi iki parca birbirinr geçmeli bir yerde birleşiyor ve burdan aracın teybine devam ediyor abilerim ustalarım mekanik olsa her ihtimali bulur hesaplamamı yapar hallederim ama bu teyipteki parazit olayını halledemedim kafayı yiyeceğim yaw:mad: bina araralarında daha cok parazit yapıyor acık arazide coğu kanal net kızılaya giriyorum ankaranın göbeğinde başlıyor parazit hani artı kutupu eksi kutupa deydirince cat diye ses gelir ya işte bu sesin aynısı ve devamlısı kimi yerde net anlamadım vectra c araca biniyorum teyip tesisatı sorunlu opel türkiye de yazdım cevap yok bu teyiplerde antene elektrik teyp üzerinden gidiyormuş özel bir pıooner servisinde ölçüm yapıldı cıkışı normal bu parazit yapmaz diyor cıkıyoruz teste parazit devam servise götür diyor ah bi anlayan olsa götüreyimde onlarda pıooner cıya götür diyorlar anlamadım vallaha kafam atıyor bazen aracın komple tesisatınımı deyiştirsem diyorum acil yardım canıma tak dedi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teybin içindeki canlı ucu kontrol ettin mi?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Sorun teypden ve anten tesisatından olmadığına göre beslemeden kaynaklanıyor.
şunu dene araç çalışmıyorken sadece aküden beslenirken de parazit varmı.?
Eger parazit kesilirse. aracın alternatör diyotlarında sıkıntı vardır sızdırıyordur.
değişrirsin düzelir.
Bide parazite kalorifer motorunda neden olabilir. O kapalı açık bişey farkediyormu bide ona bak.

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyibin canlı ucu derken anten cıkışının voltajını ölçtük normal dendi arac stop halindeykende sıkıntı var yalnız stop halde veya calışırken sabit dururken bozuk aracı 2cm oynatınca netleşiyor ilerliyorum tekrar bozuluyor anten cekmiyor diyeceğim komple deyiştirdim cengiz abi dediğini not alıyorum acıklama şansın varmı dışardan şese versem dvd gövdesine acaba faydası olurmu kalariförüde denedim sonuç aynı acaba farklı yerden elektrik versem diyorum bu işlemide cd 30 takıp deneyeceğim ne dersiniz

Son düzenleme:

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parzit devam şaştım kore malı araclarda bile bu sıkıntı yok yaw antenin arasına tüp şeklinde bir aparat var onu uygulasak faydası olurmu acep veya bu sıkıntıyı cözen arkadaşımız varmı?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben de hep cızırtı varda pek radyo ile işim olmuyor genelde cd lerim var onların dinliyorum..

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C'de böyle bi sıkıntı yaşandığını ilk defa duyuyorum. Burda vectra C si olan 2 arkadaşım daha var onlardada bi sıkıntı yok Orjinal teypde.:cool: Sizin DVd'nin montajı sırasında bi hata yapılmış olmalı:confused: