Vectra C Kapak contası- Silindir contası

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Hafta sonu Aracımın 40 bin km sonra bujilerini değiştirdim. Bujilerini sökünce 1 ve 4 nolu buji baş kısımlarını yağlı olduğu 2 ve 3 nolu bujilerin yağlanmış fakat kuru olduğunu gördüm. Resimlerde bujiler sırasıyla konulmuştur.
Aracımda buji öncesi çekiş düşüklük çok fazlaydı. 2. Viteste rampa bile çıkmıyordu. 3 yıldır aracı kullanıyorum. ilk yıl servis yağ bakımı yaptırdım gram yağ eksiltmedi. Yağ ışığını yakmadı. Son 1 yıl içinde kendim Castrol tam sentetik 5/40 yağ koydum ne olduysa bundan sonra oldu. 600 km uzun mesafe gıttım yağ ışığı yaktı. üzerine ilave yağ koydum tekrar yağ ışığı yandı. Özel opel servisine götürdüm. üzerine GM 10/40 ilave etti yine yaktı. neyse bu şekilde yandıkça üzerine ilave ederek bu zamana kadar geldim.
şimdi Mobil 1 10/60 yağ aldım. Değiştirmeden önce Bujilerin uç kısımları yağlı olduğundan dolayı Motor üst kapak yada silindir kapağından sızdırma yapıyorsa önce bunu değiştireyim diyorum.
Aşağıda çıkan bujilerin resimlerini ekledim. Bu resimlerini gösterdiğim herkes farklı birşey söylüyor. Başka şehirde bi arkadaşım vardı ona gönderdim motor yapılması lazım diyor. bazıları conta kapağı değişmesi lazım diyor. Kısacası her kafadan farklı ses çıkıyor. Özellikle bu araç kullanan başına böyle birşey gelen kişilerin yorumuna ihtiyacım var.
Resimler sonraki mesajda eklenmiştir.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Az önce özel opel servisine gittim durumu izah ettim. usta yağ değiştirelim bak eksiltme yaparsa o zaman mudahele ederiz şimdi motor açmayalım dedi. okey dedim aracın yağ değişti şimdi kullanmaya başladım bakalım ne değişecek,

Tamamen internette okuduğumdan yorumlardan yapıyorum. bujilerin vida ve ateşleme kısmında yağ varsa silindir contası, bujinin porselen kısmında yağ varsa üst kapak contasından mı kaynaklıdır ? Böyle bir olay var mı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Az önce özel opel servisine gittim durumu izah ettim. usta yağ değiştirelim bak eksiltme yaparsa o zaman mudahele ederiz şimdi motor açmayalım dedi. okey dedim aracın yağ değişti şimdi kullanmaya başladım bakalım ne değişecek,

Tamamen internette okuduğumdan yorumlardan yapıyorum. bujilerin vida ve ateşleme kısmında yağ varsa silindir contası, bujinin porselen kısmında yağ varsa üst kapak contasından mı kaynaklıdır ? Böyle bir olay var mı ?

Totem gibi bir şey olmuş bu durum hehe. Aracın km ne kadar? Araç da LPG var mı?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silindirlerdeki kompresyon testine bakın bi ateşleme sistemi düzgün mü bobin vs.kaç model araç twinport ise castrol 5 30 kullan filtreyi değiştir.durduk yere contaya bişey olmaz hatalı rektefe veya üst kapak revizyonu geçirmemişse

Sony Z5 ile gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Z16XE ise normal bir durum hastalık bunlarda bu !

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Totem gibi bir şey olmuş bu durum hehe. Aracın km ne kadar? Araç da LPG var mı?

Aracı 88 binde aldım. 90 binde LPG taktırdım şuan 130 binde.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Silindirlerdeki kompresyon testine bakın bi ateşleme sistemi düzgün mü bobin vs.kaç model araç twinport ise castrol 5 30 kullan filtreyi değiştir.durduk yere contaya bişey olmaz hatalı rektefe veya üst kapak revizyonu geçirmemişse

Sony Z5 ile gönderildi

Buji değişimi sonrası çekiş arttı, Gaz pedalını hissediyorum artık. 2003 model twinport değildir.
zaten castrol 5/30 koyduktan sonra başıma bu olaylar geldi ya. Mobil 1 geçtim. bakalım bunu deneyecepiz. Motor herhangi bir oynama olmadı şu zamana kadar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobilden yazdım 2003 olduğu görünmüyor tapatalkta.Dedim ya twinport ise.değilse koyulmamalı 5 30.

Sony Z5 ile gönderildi