veCtra (C) LPG Taktırma

LPG'yi sizce ne yapayım

• Taktır dahada az yaksın

Oy: 32 61.5%
  • Boşver sen onu sat

Oy: 20 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    52

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10000 km de amorti edersin.eğer 10000 km den fazla sende kalacaksa taktır derim.zaten satarken lpg farkı aracın fiyatına biner.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good: :good: :good:

+ olarak yağ değişimi 60000 değilde 45000de olmalı, hatta aradan 2 yıl geçmiş geçen yıl kilometre dolmamış olsa bile yaptırman gerekirdi. yani bu araçlarda bakım+ yağ değişimi 15000 km yada 1 yılda oluyor hangisi daha önce gelirse. (1 yıl olayı burnuma birazda olsa kötü kokuyor ama neyse)
Yetkili servisin kartında 60,000 yazıyor. 0*30 yağ kullanılmış. Yağda bir sorun yok, zamanı geldiği için değiştirmem gerekiyor.

anlattgına göre ve anti lpg ci olarak ben olsam taktırmazdım. o paraya benzın alırım daha iyi cunkı fazlada bınmıyormussun + olarak stepne bagajda cok gıcık duruyor sınır olurum ben öyle işe
Bagaj konusunda bir sıkıntım olmaz, bekar adamız bagaj gerekmez şehir içinde :D Parayı benzine vermek güzelde aynı paraya 2 kat gezmek var :rolleyes:

Eğer arabayı satarken Lpg li olarak daha fazla fiyata satılabiliniyorsa bene taktırmanın bir mahsuru yok.Nasılsa arabayı satarken lpg li olduğu için değerinden daha fazla satıyorsun böylece lpg taktırma parasını buradan çıkartıyorsun.Ödemediğin benzin paralarıda sana kar kalıyor.
Satarken lpg'nin fiyatta zararı olmasında karında çok değilim açıkcası, sattığın kişiye görede değişir tabi

yok Alper hocam bizim burdada lpg li araç prim yapmaya başladı kabul ama gene tutulmuyor.
neden insanlar kendileri alıp taktırmak istiyorlar.
en azından ben hep onu göz önünde bulundurdum.
Bende böyle düşünüyorum bir yerde, kendimin taktırması daha makul geliyor.

dinçer ve mustafa hiç gerek yok bence sen bile değermi diyorsun benzine devam derim,kapalı otoparka giremiyorsun,araç arkasında hali hazırda patlamaya hazır bir tüp olcak,kazada allah göstermesin çok tehlikeli,bunları göze alarak bir daha düşün derim
Benim lpg nin güvenliği v.s. konusunda bir çekincem yok, benimki tamamen duygusal :D

Cevaplar için teşekkürler..
Sanırım,
2- LPG yi taktırıp bakım, işletme uğraşmayıp o şekilde binebilirim.. (biraz riskli geliyor bana)
şeklinde yapacağım , bakımı zaten yaptırmam gerekiyor her şekilde..
15 ayda 9000 civarı yaptım ama binelim artık özgürce, bir dahamı gelecez :D:D

Brc ve tartarininin antalya bölge bayilerine gidip pazarlık sonucunda son kararı vermeyi düşünüyorum...

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok Alper hocam bizim burdada lpg li araç prim yapmaya başladı kabul ama gene tutulmuyor.
neden insanlar kendileri alıp taktırmak istiyorlar.
en azından ben hep onu göz önünde bulundurdum.
hııı acık ve net söylüyorum benzinli araba alırsam gene gene, taktırırım.(spor araç hariç tabiki) ister az yol yapıyım ister fazla;)
pastta lpg varmı??? yakında turbodan garıb sesler gelirse şaşırma:)

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
para yönünden düşündüğünüzde zaten yaklaşık 1 yağ değişiminde tüp kendini amorti ediyor.yani 2.yıl rahat rahat geziyosunuz,aklınızda bişey kalmadan...artı acil bi işin çıksa uzun yola gitmek istesen bi güvence gibi bişey oluyo.bi yola 500 ytl vermek var bi de 250 ytl... karar sizin???

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim en büyük çekincem LPG li araçlarda sık sık sorun çıkıyormu. sanayi ye abone olmayalım. bana en yakın olan il samsun dolayısıyla samsun veya bafrada taktıra bilirim. buralarda tavsiye edebileceğiniz usta varmı. atiker veya BRC düşünüyorum. son zamanlarda atiker çok yaygınlaştı.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çuuuupppp-çuuuuppppp diye ses geliyor sadece:) .

kafamı bulandırma Musa sende.:hıh:
100.000 km lpg ile giden passat gördüm yahuu:)
benden demesi sametcim:) 1 ay önce bu muşterimede aynısını demiştim geçen hafta yanıma geldi
" yav ses gelıyor bu arabadan:):)" neyse şimdilik ver gazı gitsin:):):D

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gittiği yere kadar yaa...
benimlemi yaşayacak;)...
altüstü bi araba salla gitsin:)