vectra c tekleme sorunu

51ed080

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model vectra c aracım var arac benzındeyken sorun yok gıbı ama lpgye gecınce rolantide teklıyo ve stop edecekgıbı olup gerı topluyo bı ustaya gösterdim tüpte diyo özel servise gözterdim oda tüp dedi tüpe götürdüm sorun yok arabadan kaynaklanıyo dedi baska bir usat ave özel servise götürdüm motor ölcümü yapıldı iyi durumda ama 4 buji gözünde yaglanma buldular sekman atılacak dedıler ama motor ıyı durumda cıkıyo sasırdım kaldım cok zevk alarak bındıgım arabadan soguttular benı nedenı ne olabılır yardımlarınıza sımdıden tesekkur ederım

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model vectra c aracım var arac benzındeyken sorun yok gıbı ama lpgye gecınce rolantide teklıyo ve stop edecekgıbı olup gerı topluyo bı ustaya gösterdim tüpte diyo özel servise gözterdim oda tüp dedi tüpe götürdüm sorun yok arabadan kaynaklanıyo dedi baska bir usat ave özel servise götürdüm motor ölcümü yapıldı iyi durumda ama 4 buji gözünde yaglanma buldular sekman atılacak dedıler ama motor ıyı durumda cıkıyo sasırdım kaldım cok zevk alarak bındıgım arabadan soguttular benı nedenı ne olabılır yardımlarınıza sımdıden tesekkur ederım

Araç benzinde yapmayıp lpg'de yapıyorsa sorun lpgde. LPG kitinizin başka bir yetkili servisine götürüp baktırın aracınıza.

51ed080

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun tek 1 tane landırenzo yetkılı servısı olması artık dıger ıllere gıdıp orda göstercem cevap ıcın tesekkur ederım

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg enjektörleri sağlam mı düzgün çalışıyor mı acaba. yeni mi taktınız lpg yi. yeni taktırdıysanız enjektör sıraları yanlış takılmış olabiliyor. yada benim başıma gelen olaydaki gibi enjektör memeleri küçük geliyor olabilir. Vectra B vardı bir ara 2000 motor. lpg taktırmıştım. ışıklarda (arasıra herzaman yapmıyordu )rolanti düşüp stop ediyordu. enjektörleri söküp ince uçlu matkapla birşey yapmışlardı. sanırım genişletme yaptılar bir sorun derim.
yada daha şimdiki aracımda başıma gelen durumda olabilir :) şimdi 1.4 astra kullanıyorum. lpg markası mimgaz. geç çalışma sorunu vardı zar zor bulup regülatör değiştirdiler. işlemi yaparken lpg beyninin ilk montajda konulduğu yeri beyenmeyip yer değiştirdiler. bende burası su yatağı ıslanmasın burda diyince. en güzel yeri burası abi birşey olmaz dediler. tamam dedim. ilk yağmurda araçda bir dengezilik başladı. sordum su filan mı aldı diye ona orda birşey olmaz diyip gönderdiler. tekleye tekleye gidiyordum. lpg ciye gitsem bizden yana sorun yok diyor. motor ustam arabana bitşey yok lpg de sıkıntı diyor. aynı sizin sıkıntı gibi yani :) en sonunda daha bir hafta geçmemişti ki lpg tamamen devredışı kaldı. beyni taktıkları yerden çıkartıp açtılar. elektronik kart suda yuzuyor. tamir ettirelim dediler. tamir olmadı sıfır beyin taktılar. tabi ücretsiz. garantim yoktu ama birkaç defa bak bu olmadı eski yerine getirin diye gittiğimden hata bizde değil diyemediler. problemde çıkartmadılar ama bir hafta içim sıkıldı.
neyse çok uzattım heralde:) arıza şudur diyemem o tecrubeye sahip değilim ama benim yaşadığım sıkıntılar bunlar.benzerlik varsa fikir verebilir.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model vectra c aracım var cok zevk alarak bındıgım arabadan soguttular benı nedenı ne olabılır yardımlarınıza sımdıden tesekkur ederım
araçta yaşadığın başka sıkıntı varmı acaba. bende araç değiştirecem. 2006 C2 bakıyorum. araçta hafif bozuk yollarda sağdan soldan tıkırtılar geliyormu? 96 vectra B,2001 Vectra B , 2006 Astra G kullandım hepsinde de azda olsa diğer araçlardan gelmeyen sesler geliyordu. başka birinin aracına binince araçtan soğuyordum. C kasa vectralarda bu şekilde ses sıkıntısı varmı.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da vardı aynı sorun lpg enjektörlerini ve lpg filtresini değiştirdim. Hiçbir problem yok su anda.
bunu anlamak için aracınız lpgde calısırken enjektörden çıkıp motora giden hortumları tek tek cıkarıp aracın calısmasında değişiklik olup olmadıgına bakmanız. hortumu çektiginizde aracın çalışmasında teklemesinde bi değişklik olmuyorsa o enjektör tıkalıdır.

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arabanın bujilerini değiştirtip deneyin sorun devam ediyorsa Sorun kesinlikle LPG kitindedir. ya ayar hatası yada basınç hatası vardır aslında sorunu çözecek olan LPG servisiniz.
buji için söylememin sebebi bujiler eskidiği zaman benzinde sorun olmaz LPG de belli eder. deneyin sadece..

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji

Buji ve Buji kablolarını değiştir büyük ihtimalle düzelecektir Benzinde hissettiröeyecek kadar az yapar ama lpg de hissedersin

51ed080

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanacağın yer düzgünse pek sorun olmuyo ama patates tarlası gıbıyse her aracta oldugu gıbı zamanla buda ses yapıyo fakat zamanında degısecek parcaları degıstırırsen hıc bı sıkıntı cıkarmıyo

51ed080

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt denemem lazım cunku bugun tanıdık bı arkadas baktı bujilerde yağlama buldu buda yapar dedı motora sekman ıstıyo falan dedi 143 bınde arac motormu yer dedım aklımalmıyo bı turlu bulamadık su sorunu