VECTRA C TWİNPORT yığılma çekiş kaybı

ozkanozmen84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model 1.6 twinport vectra 117000 km de brc lpg li yukarı da da yazdığım gibi aracımda arıza var ne olabilir yardımcı olursanız.Lpg de ve bezinde aynı sorun.araç sabahları çalışıyor normal şekilde 2 dk sonra tekleme yapıyor ısındıktan sonra tekleme bitiyor.Dip gaz yaparsan araçta yığılma yapıyor stop ediyor sonra da zorla çalışıyor.yüksek hızlara çıkamıyor kalkışlar çok başarılı ama sonradan bayılıyor çekmiyor rampalara aynı araçtan önce vardı 5 çıktığım rampa da 3 e düşüyor son hızı zorlasan 150 -160 zor bela yapabiliyor saygılarımla

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atesleme bobini olabilir.aracin buji bobin vs.en basta kontrol edilsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isı sensörüne bakilmali isininca duzeliyor diyorsunuz.

ozkanozmen84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısınınca sesi daha güzel oluyor diyelim ama çekiş kaybı devam 5 çıktığım rampa yı bu araçla 3le çıkıyorum son hızı çok az düm düz yolda 140 zor bela 150 yapabiliyor gaz verdikçe iyice yığılıyor araç çekmiyor yani 1.2 gibi gidiyor

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımızında belirttiği gibi ateşleme bobini bakılacak ilk işlemdir bencede, arızanızın biranönce giderilmesi dileğiyle geçmiş olsun..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler farklı atesleme bobini farklı ki daha cok bobin arizasi yasanir parcacilardan ustaniz bobin alsin orjinal duzelmezse iade edersiniz bu sıkkı elemeniz lazım atesleme hatası ciddi guc ve devir kaybettirir motora

ozkanozmen84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce 3 saat beklemişti yeni bastım marşa hava -15 2 turda çalıştı yerinde gaz verdim normal gibi çıktım 1km gaz verdim yığıldı gazı çektim stop etti zor çalıştı sonra 100 metre eve rampayı zor çıktı rampanın sönün da da stop etti

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfi fişini sökün bakalım rahatlama varmı ? bende çok uğraştım egr iptal ettim ardından şükrü abinin yayınladığı bir temizlik var onu yaptırdım sıkıntısız...

ozkanozmen84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr fişini çektim Şükrü Abinin işlemini de serviste eski sahibi 2013 te falan yapmış