vectra c2006

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c kasa 2006 ve üstü dizel araçlar nasıl arkadaşlar yağ yakma varmı debriyaj balatası azalınca silkeleme yapıyormu 1,6 motorlar gibi proplemleri varmı bende 1,6 var subap yanık çıktı üst kapak açıldı böyle sorunlar oluyormu oto. şanzuman kullanmadım arızası olurmu manuel şanzuman mı tavsiye edersiniz vs. vs. yardımcı olursanız sevinirim. başka tavsiye edeceğiniz markalarıda (dizel)bekliyorum wv gurubu sorunsuz diyorlar ne diyorsunuz

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ilerde düşünüyorum Cdti otomatik elegance olanından. Motor konusunda pek şikayet duymadım ama şanzuman olarak normal diyelim, almayı düşündüğünüz araçlar içinde benim bildiğim passat'da var sorunsuz yada budur denebilecek olan -dsg- . Ama onuda almaya kalkınca vectra ile aralarında 12-15 bin tl fark var neredeyse..

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abi gecmis olsun ya noldu boyle hayirdir? abi 1.9 cdti cok guzel bi motormus ama sanziman olarak active select sanziman kullaniliyor ne kadar iyi bilmiyorum serviste bi tane 1.9 cdti gormustum sanziman degiscek demislerdi ama nedenini bilmiyorum. kullanicidan mi kaynaklaniyor yoksa sanziman problemli mi bilmiyorum...

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol tyanali ve burak, kardeşime alacağım kendisi izmitte inş. müh. yapıyor özel şirkette çalışıyor otomatik şanzımanlarda proplem varmış ne olduğunu bende tam bilmiyorum yeni öğrendim arıza acınca komple deyiştiriyorlarmış valla opel diye ısrar ettim ama şanzıman işini duyunca illaki opel olsun diyemiyeceğim passat var ama bizdeki birimi aşar herhalde onun icin oktavyanın dizeline bakacağım yarin servise sorarım oktinin dizeli nasılmış ha birde opel dizellerde 200bin km civarında emme manifoldunda proplem oluyormuş yav kullanan hiç yok herhalde sitedeki arkadaşlarda mı hep benzinli ne! neyse yarin olsun hayr olsun biraz araştıracağım

Son düzenleme:

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D tyelli

Samsundan bir arkadaşta vardı sanırım 1.9 ayrıca opcline nickli arkadaştada zafira var aynı motordan onların konularından daha fazla bilgi alabilirsin

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sevinirim motor konusunda pek şikayet yok ama şanzuman geçekten proplemli dediler

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tyanali nette aradım ama hiç dizel hakkında detaylı bilgi bulamadı oktinin yan sanayisi yok servis ağır gelir ama opelin her türlü parçasını bulmak çok kolay opelin eleganslarda manuel şanzumanlısı yok

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumdan bi kaç lin daha veryim: umut abide var 2.2 active select

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=33184&page=4&highlight=1%2C9+vites
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=23448&highlight=1,9+vites

2. linkte eski bir üyemiz güzel bir açıklama yazmış motor ve şanzumanla ilgili.

okt dediğin skoda mı? octavia snaırım yazılışı ama C sınıfı ovtavia vectra D, biraz küçük gelebilir.