Vectra CD Yardım Arabadan Soğumaya başladım

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı forumlar Vectra B 98 aracım var bundan 1 ay önceye kadar 2000 Km yol yaptım arzasız günüm geçmedi yolda bujinin 1. sinin üst tarafını yağladı manifold civatası düştü lastik balon yaptı tamamen rezillik içindeydim tatil dönüşü neyse yaptırdım buji değişti kabloları temizlettim manifoldu yaptırdım falan filan ama şuan bir problem daha var ustaya gitmek istemiyorum...
Aracım benzinde çok az problemi tekrarlıyor sorun şu
LPG de iken aracın gazına az bi yüklendiğimde araç sürekli tekleme yapıyor benzinde ise çok az bujileri orjinalı ile değiştirdim kabloları tiner ve kontak sprey ile değiştirdim ama sorun düzelmedi galiba buji kablosu almam gerek varmı orjinalinden dahada iyi dahada performans sağlayan bir buji kablosu siz bilirsiniz. Bu arada lpg de pislik var demeyin belki 100 kere lpg aldım

ikinci olarakta aracı sabahları çalıştırdığımda haraket ederken debriyaj tam kavramanın ortasında iken sanki kaygan yolda padinaj yaparda tc yanarken zıplarya aracın ön tarafı aynı şekilde zım zım vuruyor aracı 2000 devirde kldırırken falan aynı farketmiyor anca 4500 devirde kaldıracaksın falan öyle belki bu soruna bi cevap bulamadım yanlız araba ısınınca problem düzeliyor debriyaj balatası demeyin balatam yeni oldugunu söyledi usta
yardımlarınızı bekliyorum ve buji kablosunu kargolayacak bir firma telefonu bekliyorum teşekkür ederim.

Aşağıdaki link te konu açmıştım ama pek alaka görmedi modlarımdan rica ediyorum lütfen bu linkteki konuyu çöp kutusuna taşırmısınız iki türlü yer kaplamayalım teşekkür ederim.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=66775 < link bu

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme bende de ufak ufak var..
ilk olarak zormak istediğim buji kablolarımı sizin arabada.. benim arabada ateşleme bobini var. bujilerin üstüne direk geçiyor..
ilk akla gelen ihtimaller; ateşleme bobini, gaz kelebek boğazı pislenmiştir, lpg filtresi tıkanmıştır, son ihtimalde rölanti ayarlayıcısı bozulmuştur.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Voltran denen karın ağrısı tüp sistemi ise arabandaki kolaylıklar dilerim. İşin var. Söktürüp attım sorunlarımın hepsi halloldu. Benzinde artık daha az yakıyor arabam.