vectra ciddi sorun acil yardım lütfen

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malesef diil. kafayı yemek üzereyim. motor ustası 4-5 tane devir sensörü denedi olmadı. işinin en iyilerinden beyin tamircisi ve elektrikci adam beyin sağlam tesisat sağlam diyor. bugun çorum opele gittim adam sadece kaputu açıp tesisat değişecek, düzelmezse beyin değişecek sensör değişecek diyor. 2.500-3000 liradan bahsediyor. nasıl bir arızadır anlamadım.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı satın alırken arıza lambası yanıyormuydu ya da almadan göstermedınız mı? Bu tur caresi olmayan arızalar inanı arabadan sogutur ne yazık kı o kadar ustada anlayamıyorsa ya degisik bir arıza yada cok basit birsey gözden kacıyor.

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun ekzantrik devir sensörünün kablosunda olabilir mi? çünkü arıza onunla ilgili, oraya yoğunlaşmak lazım.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model atiker lpgli vectra 2.0 gls araç satın aldım. aracın arıza lambası yanıyor. araç rolantide çalışırken hiçbir problem yok. boş viteste 4500 devirde gaz kesiyor hın hın hın diye. ayrıca giderken vuruntulu çalışıyor. araç bir haftadır 3 tane tamirci ve oto elektrikci gezdi aracın beyin sağlam eksantrik sensör sağlam elektrik tesisatı sağlam. acaba sorun nerde ? acil yardımcı olursanız sevinirim.opel merağım bu kadar kısa sürede kursağımda kalsın istemiyorum.:cry:

Aynı sorundan Müzdaribiz Eksantirik Sensörü değiştirelim derlerse değiştirtme hiçbir yararı olmuyor. Bizim radyötör ve petekler seorunluymuş değişti biraz olsun fark etti motor ısınmadan gaza geçirme Çünkü Gazın beyni sıcaksu borusuna bağlı, Birde lpgyi iyice bitir Başka petrolden al Ben önceden Opetten alıyordum Şimdi Shellden Alıyorum Petrolden Petrole Çok fark var

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör sağlam elektrik geliyor. acaba diyorum o sensörün takıldığı yermi iletmiyor elektriği bende çok ufak bi detayın gözden kaçmasından şüpheleniyorum. arıza lambası aldığımda yanıyordu bana lpg olduğu için yanıyor normal dediler ama değilmiş sanırım. aracın vuruntu durumu bazen düzeliyor sorun olmuyor ama bazen çok yoğun oluyor. ama 4500 devirde gaz kesmesi her zaman var.

bentabiki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sana açık şekilde söylüyorum tekrar.senin problemin beyinden kaynaklanıyor.tekrardan yüklücekler gene olmazsa değşitireceksin mecbur o da çok para.eksantrik devir sensörüdende bozulmuş durumda şuan.beyin yapıldıktan sonra yenisini takacaklar onunda 170 tl civarındaydı benim arabanınki.2001 cdx değilse seninki daha düşüktür.tabi beyine ne kadar isterler bilemem.direk eksantriki değiştirdiklerinde aynı problemi verdiği için onun sağlam olduğunu düşünüyolar ama büyük ihtimalle beynin bozulmasınada eksantrikin bozulması sebep olmuştur.tek yapacağın şey birinden bi beyin bulacaksın ve değiştireceksin seninkiyle.işte ozaman neyin hatalı olduğu ortaya çıkacak.kablolarıda kontrol etsinler mutlaka bi sürü kablo var çünkü.aynı problemi 1 hafta önce yaşadığım için bunları iyi biliyorum.bunun dışındada sebep olabilecek bir problemde aklıma gelmiyor.sözün özü %80 sebebi bu.kalan 20 lik kısımda senin şansın artık

mtalipyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımı olurmu bilmiyorum ama ben benzer bi sorundan gittim, yüksek devirde tekleme yapıyordu araç sollayamıyordum, benzinde hiç bir sorun olmuyordu. Lpg nin ecu su bozulmuş, sıralı sistemi değiştirdim hiçbir prblemim kalmadı

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde beyinden şüphelendik ama sorunsuz bi araçdan beyin değişimi yapıldı aynı sorun gene var gene var. bizim aracın beynini o arabaya taktık beyin o arabada tıkır tıkır çalıştı. Anlaşılır durum değil. yani yanlış bişey var ama nedir anlamadım

bentabiki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde beyinden şüphelendik ama sorunsuz bi araçdan beyin değişimi yapıldı aynı sorun gene var gene var. bizim aracın beynini o arabaya taktık beyin o arabada tıkır tıkır çalıştı. Anlaşılır durum değil. yani yanlış bişey var ama nedir anlamadım
seninkini öbür arabaya takınca problemsiz çalıştıysa beyin sağlam demektir ki bu seni masraftan kurtarır.demekki sen o %20 lik bölümdesin :) sen en iyisi eksantrik devir sensörüyle alakası olan bütün kabloları söktürüp kontrol ettir.daha önceden sökülmüşse bağlayan usta kabloları ters takmış olabilir.taktıkları bütün eksantrik sensörlerininde arızalı olaması çok çok zor ihtimal.