Vectradan gelen garip ses

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizim 97 vectramız 10-20 km hızlarda sanki bir demir sürtünme sesi geliyor.Dün de şehirler arası giderken bu sesin biraz daha fazlasını 100-110 km civarında ve gaza basarken olduğunu duydum.Tahminimce ön sol tekerden geliyordu.Sizce bu ses nereden geliyordur??

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
meraba arkadaşım...aynı ses bizim 97 vectra gls de de var.park ederken falan bir demir sürtünme sesi gibi geliyo.biraz hızlanınc kesiyo ve bunu her zaman da yapmıyo.yani arada bir normal oluyo.şunu da belirtiyi bu ses eskiden daha az ve kesik kesik geliyodu...şimdi başlayınca biraz daha fazla sürüyo...eğer bi çaresini bulursan haberimiz olsun,yazarsan sevinirim

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer bir ses bende de vardı farklı olabilir bilmiyorum ama sarj dinamosunun bilyaları değişince düzeldi. fikri olan?

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
walla tam olarak bilmiyorum ama şarj dinamosu hiç aklıma gelmemişti.olabilir mi bilmiyorum.sanki ses tekerden geliyo gibi benim aracımda...

ytolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede şarj dinamosu olabilir.Benim aracta dizel gibi ses vardı.Bilyalar değişti ses gitti..

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım değildir :) ciddi bir sorun degildir insallah cunku oyle bir yere koymusları ki elektrikçi bayagi ugrasti cıkartırken. torpido gozunun arkadasinda gibi kaliyor motora ustten bakinca oralardan mi geliyor. yoksa ben bos bos yaziyor muyum? sen daha farkli bir yerden mi geliyor :)

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YA dediğim gibi sanki tekerleklerden geliyor.Benim balatalar bitik durumda acaba ondanmıdır diye düşünüyorum.Ama yüksek hızda gaz verdiğimde de ses oluyor

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş en iyisi bi gotur arabayi. cok kulfetli bisi olacagini sanmıyorum. kafan rahat olsun

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük bi ihtimal balatalardandır diye düşünüyorum ama sen yine götür bi göster servise... kafan rahat olsun

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu araba araba otomatik vites balata dediğiniz fren balatalarımı??