vida kafasi yalama oldu, yardim...

42huseyin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım o gergi bilyesinin arkasında pul varmı.benim başımda dertte.triger kayışıyla.

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş bana göre bu civatayı iki tarafından yeğe ile köşe açacaksın ve ayarlı anahtarla dene olmazsa sonra ingiliz anahtarı ile açmayı dene

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yöntemde vidanın üzerine tornavida ile çekiçle hafif yatık olarak hafif hafif vurarak açmayı dene

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.
vidanın yönü konusunda emin değilim ama ayarlı pense ile denedinmi. ben bu türlü problemleri ayarlı pense ile hallediyorum. arkadaşlar yorum yapmışlar hepsi güzel fakat sakın vida başına çekiç vs birşey vurma ayarlı pense veya vidanın başını çızmek en mantıklısı.

vida cok ince yani baya zor olucak ama denerim , denemekle bisey kaybetmicem, en iyi ihtimalle hayir duami alirsin , en kötü ihtimale de cikaramam, kaybedilecek bisey yok yani.

tutamazsa oda gitsin servise söktürsün

servise gidicek olsam buraya niye soriyim? dikkat edersen nasil sökülür dige soruyorum, ne yapmaliyim dige degil.

genede tessekürler

bugun zaman sorunum vardi ilgilenemedim, en kisa zamanda önerilerinizi denicem. sonucu mutlaka yazarim.

herkeze cok tesseürler.

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence vıda basına cıvata somun kaynatmadan sokmen cok zor gıbı cunkı dıger yontemlerle sokemessın cıvata ve vıdalarda her zaman saat yonu(saga dogru)sıkılır saatyonu tersıne (sola dogru) sokulur ama nadıren sola dogru donerek calısan parcalar uzerındekı cıvatalar saga dogru acılır

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
en son çare olarak önce vidanın başını kesip sonra ince uçlu bir matkabla usul usul vidayı yontabilirsin...darbesiz ayarda...

Umut38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangibir Somunla üzerine Kaynakla Punta At. Hemen çikarirsin.kaynak Atacak Kadarda Gördüğüm Kadariyla Alan Var. Bence Bunu Dene.açtiktan Sonra Oraya Göre Nasilsa Civata Bulursun.

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim sen bastan hata yapmissin zaten. Vida Torx ya 40 ya 45 dir.
Sökerken sola dogru sökeceksin. O Resimde anlatilan ise vidanin söküldügünde yapacagin islemi anlatiyor. Yani saga dogru cevirdigin zaman kayis gevsiyor.
Kayisi taktiktan sonra sola dogru Inbus 6mm ile döndüreceksin, kayis o zaman sIkIlIyor.
Sen bana sorarsan o vidayi söyle sökebilirsin. Bir Meissel al Türkcesini bilmiyorum. Vidaya alt sagdan dogru yukariya dogru vur cekicle o zaman acilir.
Vidayi degistirmeyi unutma sonra ha.