vites değiştirirken devir yükseliyor

meharby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yakın zamanda aldığım Opel Astra H 1.6 Elegance 2004 model aracımda şöyle bir sorun var. Vites değiştirmek için debriyaja bastığımda arabanın devri 500 kadar artıp sonra düşüyor. Gaz pedalı mı takılıyor acaba diye düşünüp boştayken basıyorum ama herhangi bir takılma yok. Sadece vites değiştirmek için debriyaja bastığımda bu sorunu yaşıyorum. Forumda aradım fakat benzer bir sorun bulamadım. Sizce problem nedir? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun etme hafif yükselmesi normal...düşmesinde :)
rolantide hafif kirlenme olabilir ama şimdilik sorun etme elleme elletme

meharby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim, aslında dediğiniz gibi önemli bir sorun oluşturmuyor ama bazen sanki vites değiştirirken gazdan ayağımı hiç çekmiyormuşum gibi bağırıyor. Ben de acaba baskı balata mı diye düşünerek sormuştum :)

sfk_sml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim, aslında dediğiniz gibi önemli bir sorun oluşturmuyor ama bazen sanki vites değiştirirken gazdan ayağımı hiç çekmiyormuşum gibi bağırıyor. Ben de acaba baskı balata mı diye düşünerek sormuştum :)

2011 85binde 1,6 tüplü astram var. 83binde sübap değişimi oldu. Araç şu an vites değişimlerinde rölantiyi yükseltip bırakıyor ya da rölanti düşmüyor sabit kalıyor, vites geçişinde insanı acemi gibi yapıyor. Gaz kelebeği temizlendi oksijen sensörü kontrol edildi, map sensörü kontrol edildi, depo havalandırma balfi kontrol edildi, yağlı sensörler kontrol edildi, yazılımlar güncel, araç rölantide dalgalama yapmıyor. Bulunduğum ilde 6 opel ustası değiştirdim, sorunu farkettiler ama çözemediler. Şaşkınız...