Vites kolunda oynama

Yunus Emre dkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranin manuelini hic kullanmadim. eger butun astralarda vites oynuyosa skinti yoktur dogrudur. buna yorumu astra manueli olan arkdaslar yapsin
Olabilir ilk defa bir Astra alıyorum o yüzden aracı pek tanımıyorum ama 3 tane iyi ustaya gösterdim hepsi de aynı şeyi söyledi hiç bir sorun yok alttaki halatlar vs dediler hatta her yere gitme şanzımanı falan kurcalatma demeye çalıştılar abi

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2012 Astra 1.3 CDTI manuel aracımı yeni aldım. Vites atarken geçişte falan ya da başka hiç bir sorun yok fakat . Vites atıp ayağımı debriajdan çekerken ve gaz verirken vites kolu bir iki milim ileri ya da geri hareket ediyor bir yumuşak tıkırtı şeklinde oluyor bu. Ustaya gösterdim ki sayılı bir ustadır bu gayet normal dedi. İlk defa Astra kullanıyorum sizlerde de bu var mı ya da nedeni nedir . Ayrıca gergi kütüğü ve triger değişmeli dedi. Problemin bunlarla ilgisi var mıdır acil cevap teşekkür ederim
Bu dedikleriniz sadece birinci viteste ilk kalkışta çok hafif bir titreme oluyor doğrudur, kullandığım bütün araçlarda onu farkettim, ama diğer viteslerde öyle bişey yok

Son düzenleme:

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
2005 model Corsa C'de aynı sorun vardı, şanzuman takozu değiştirilerek sorun çözüldü.

Bilgilerinize.

• Beğen
Tepkiler: Yunus Emre dkm

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
2005 model Corsa C'de aynı sorun vardı, şanzuman takozu değiştirilerek sorun çözüldü.

Bilgilerinize.
Skintinin nedeni sanzuman takozu zatende. Eger cok pinpirikli biri degilse kullanici, cok skinti yapilacak bi sorun degil.

• Beğen

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Skintinin nedeni sanzuman takozu zatende. Eger cok pinpirikli biri degilse kullanici, cok skinti yapilacak bi sorun degil.
Bizim araçta milimlik değil santimlik oynama vardı, beni rahatsız etti. Ustaya şanzıman kulaklarını kontrol etmesini söyledim ve o da kontrol edip değiştirdi. Sorun kalmadı.

Bu arada TDK imla kılavuzuna göre "Şanzuman" değil "Şanzıman" :)

Saygılar.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
😂

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani illa sorun çıkaracaksınız araçta :)...Çoğu manuel viteste bu mevcut(Yunus Emre beyin sorunu için yazıyorum)..Vitese attıktan sonra tık edip vites düşerse bu bir sorundur...Şöyle yapın anlarsınız..Aracı birinci vitesten iki veya 3- 4-5 e atın fark etmez,sonra eliniz ile hafif vites koluna bastırın hafif bir ilerleme göreceksiniz..Arkadaşın bahsettiği durum bu büyük bir ihtimal...

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arac hareket ederken vitesin uzerine elini koydugun zaman viteste oynama varsa takozdandir.,vitesin sabit olmasi lazim hareket etmemesi motorun titresimini hissettirmemesi lazim. Hissetiriyosa takozun skintili hissettirmiyosa skinti yoktur

• Beğen

Yunus Emre dkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani illa sorun çıkaracaksınız araçta :)...Çoğu manuel viteste bu mevcut(Yunus Emre beyin sorunu için yazıyorum)..Vitese attıktan sonra tık edip vites düşerse bu bir sorundur...Şöyle yapın anlarsınız..Aracı birinci vitesten iki veya 3- 4-5 e atın fark etmez,sonra eliniz ile hafif vites koluna bastırın hafif bir ilerleme göreceksiniz..Arkadaşın bahsettiği durum bu büyük bir ihtimal...
Aynen bu