Volant,debriyaj baskı balata sorunu

nazmisarigul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar sevgili Opel kullanıcıları 2011 model astr j kasa 1.3 dizel aracımın
Yaklaşık 4 ay önce baskı ve balatasını değiştirdim.aracın benden önce ki Sahibi aracın volantını sabite çevirmiş ve bende değiştirmedim olduğu gibi bırakıp sadece baskısını ve balatasını değiştirdim baştada söylediğim gibi yaklaşık 4 ay kullandım ve yine eskiden olduğu gibi sorunlar yaşamaya başladı.aracta gaza yüklendiğinde devir saati yükseliyor fakat hızlanma olmuyor.sizlerin bu konu ile ilgili yorumlarını öğrenebilirmiyim bu aşamadan sonra nasıl bir yol izlemem gerekir teşekkürler

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok bilgim yok fakat volantda aşınan bir yüzeye sahip. volantla yeni baskı balata birbirine uyarlanmadan yani mantıken volant üzerinden gerekli noktalardan tornayla işlem yapılmadan baskının balata yüzeyine yeterli basıncı uygulaması biraz şans olur bence.

birde dizelin torkuyla sabit volantta kullanılan baskı balatanın orjinalde hangi arabaya ait olduğunu karşılaştırmak lazım. sabitte sanırım benzinli astra baskı balatası kullanılıyor.benzinlilerin baskı balatasının kaldırabileceği tork dizelin torkuyla baş edemez.

nazmisarigul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler yener bey çözüm olarak neyi önerirsiniz acaba yeniden eskiye dönsek sadece volant ve baskı balatasını değiştirmek çözüm olur mu

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler yener bey çözüm olarak neyi önerirsiniz acaba yeniden eskiye dönsek sadece volant ve baskı balatasını değiştirmek çözüm olur mu

en sağlıklı yöntem orjinal baskı balata volan almak olur. fiyat ne tutar bilmiyorum.biraz tuzlu olucak ama sağlıklısı bu.
eğer sabit volan devam edicem derseniz baskı balatayı yeni alıp(sabite uygun olanı) volantla uyumlu hale getirtmeniz lazım. bunu yapıcak yer bulmalısınız sanayide.
yada komple set halinde sabit volan baskı balata alıp taktırın. sizin şuanki volan belki ömrünü tamamlamışta olabilir.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İmkanınız varsa orjinal oynar volan ve baskı balata hidrolik rulman seti alın en az 100 bin km daha sorunsuz binersiniz. İmkanınız yoksa sabit volan baskı balata seti alın tabi volanın durumu kötüyse..

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabit volant kullanan bir arkadaş geçenlerde buna benzer bir sorun paylaşmıştı. 3-5 günlük alışma süresinden sonra herhangi bir probleminin kalmadığını yazmıştı. Biraz deneyin isterseniz.

nazmisarigul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar

nazmisarigul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhabalar baskı balatayı değiştiren usta ile görüştüm komple şanzımanın değişmesi gerektiğini söyledi.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar ustaya ısrarla sadece vılantı değiştirsek yeni baskı Balat’a taksak olmaMı dedim hayır komple şanzımanın değişmesi gerektiğini söyledi daha önce böyle bir uygulama yapan arkadaşlar yardımcı olup düşüncelerini paylaşırsa sevinirim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhabalar baskı balatayı değiştiren usta ile görüştüm komple şanzımanın değişmesi gerektiğini söyledi.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar ustaya ısrarla sadece vılantı değiştirsek yeni baskı Balat’a taksak olmaMı dedim hayır komple şanzımanın değişmesi gerektiğini söyledi daha önce böyle bir uygulama yapan arkadaşlar yardımcı olup düşüncelerini paylaşırsa sevinirim

siz başka tamircibulun onun kafası karışmış. şanzımanın ne sorunu varda değişmesilazım dedi acaba?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam bence de ustanızı değiştirin sorunun tam olarak ne olduğunu bir de başka ustalardan dinleyin..