vur vur nereye kadar kardeşim...

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar Olağan şeyler Cesaretini Kirma Yeterki Cana Birşey Olmasin Bizde Zamaninda Bu Tür şeyler Yaşadik Takma Kafana

OpeLim44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar Olağan şeyler Cesaretini Kirma Yeterki Cana Birşey Olmasin Bizde Zamaninda Bu Tür şeyler Yaşadik Takma Kafana

yakup abi snein gibi büyüklerimden bunları duymak cidden beni rahatlatıyo çünkü tecrübeniz benim içimi rahatlatmaya yetiyo..
dediğim gibi bazen akıl sır erdiremiyorum bunlara fakat bazende olan şeyler diyorum:(

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Heycan olmayabilir ama Biraz dalgınlık var heralde ve kafan sürkli meşgul.
Oluyo bu gün park yerinden çıkarken arkada trafik var bakim derken öne bi döndüm yandaki arabaya dokunuyodum az daha topladım çıktım. Bi anlık bi olay işte o an dönmesem degecek. sende geçerken yan aynaya baksan değmez. Şunu alışkanlık haline gertirmeye çalış. dönüşlerde mutlaka yan aynalara bak. yolda giderken de bilinçli olarak bişey olmasa dahi her 15 sn de bir yan aynaları filan kontrol et bi süre sonra alışkanlık olur Böyle geçerken filan refleks olur zaten sen farketmeden bakarsın. GEÇMİŞOLSUN resim varmı çokmu göçtü kapılar.

OpeLim44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heycan olmayabilir ama Biraz dalgınlık var heralde ve kafan sürkli meşgul.
Oluyo bu gün park yerinden çıkarken arkada trafik var bakim derken öne bi döndüm yandaki arabaya dokunuyodum az daha topladım çıktım. Bi anlık bi olay işte o an dönmesem degecek. sende geçerken yan aynaya baksan değmez. Şunu alışkanlık haline gertirmeye çalış. dönüşlerde mutlaka yan aynalara bak. yolda giderken de bilinçli olarak bişey olmasa dahi her 15 sn de bir yan aynaları filan kontrol et bi süre sonra alışkanlık olur Böyle geçerken filan refleks olur zaten sen farketmeden bakarsın. GEÇMİŞOLSUN resim varmı çokmu göçtü kapılar.

abi çok haklısın harbiden dediğin şeyleri yaşıyorum sol dikiz aynasına cok bakarım ama saga pek deil bugünkü olayda sağa baksaydım belki durururdum ama önün derdinden gitti işte:eek: bide adama uyuz oldum akıl mantık işi deil tam dönüş yerinde arkayı dışarda bırakmış. resim yok abi ama şöle sölim pasta cila yaptırdım ön tarafın göçüğünü birazz toparladı ama yinede dakkat çekiyo arka kapıdada tam çööken yerin altında boru geçiyomuş orayada bişey yapamadı göçüklük belli oluyo ama iki tarafdada..

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tip ufak tefek şeyler olur pek takmamak lazım ama yinede insanın içi gidiyor arabaya en ufak bişey olunca bile. İlk söylediğiniz viteste bırakma olayı içinse arabayı debriyaja basarak çalıştırmanı öneririm boştada olsa vitestede olsa farketmez önce motorla aktarma organlarını birbirinden ayır sonra motoru çalıştır en azından ben babamdan böyle oğrenmiştim her zaman da arabayı viteste bırakırız babamda bende. zaten bazı arabalarda debriyaja sonuna kadar basmadan araba çalışmıyor mesela toyota yaris. diğer olaylarda artık tecrübe işi belli bi süre sonra dönerken bakmazsın bile insan arabaya alıştıktan sonra problem olmuyor ;)

OpeLim44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tip ufak tefek şeyler olur pek takmamak lazım ama yinede insanın içi gidiyor arabaya en ufak bişey olunca bile. İlk söylediğiniz viteste bırakma olayı içinse arabayı debriyaja basarak çalıştırmanı öneririm boştada olsa vitestede olsa farketmez önce motorla aktarma organlarını birbirinden ayır sonra motoru çalıştır en azından ben babamdan böyle oğrenmiştim her zaman da arabayı viteste bırakırız babamda bende. zaten bazı arabalarda debriyaja sonuna kadar basmadan araba çalışmıyor mesela toyota yaris. diğer olaylarda artık tecrübe işi belli bi süre sonra dönerken bakmazsın bile insan arabaya alıştıktan sonra problem olmuyor ;)

o olayı yaşadıktan sonra öğrendim zaten debriyaja basıp calıstırmayı hepsi bi tecrübe kalıyo insanda işte ne bilim abi ya dediğin gibi ne olursa olsun içi gidiyo insanın okadar bakıyosun ediyosun ama en ufak bi şeyde tüm o hevesin kırılıyo...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş

abi yok hiç bişey trafiğe çıkmaya benzemiyo direksiyonda kalkışlarda felan sorun yaşasam veya heycenlı olsam dediğinde çok haklısın ama yok hiçbiri. noluyo anlamadım gitti..:eek:

hiç takma kafanı olur böyle şeyler canına gelmesinde onlarda birer tecrübe olur..

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence tek sorun; her geçen kendinize güveniniz azılıyor.bence bunun üstesinden gelinmeli

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın önünü arkasını iyi hesapla bence.

benim geçtiğim yerden arabada geçer mantığı pek işlemiyo.:)

el alışkanlığı da önemli

selamlar..