Würth İle EGR Temizleme

khytr89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Würth'ün EGR temizleme spreyini aldım ancak bunu nereden sıkacağımı bilmiyorum. Desteklerinizi esirgememeniz dileğiyle,

Teşekkür ederim.

Araç corsa 1.3 dizel djt

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Temizleme yapıyor mu merak ettim

khytr89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 4 aydir duruyor. Haftaya yapicam. Emre hocam sagolsun detayli bilgi vermis. Youtube a video cekip aticam o yuzden bir sonraki haftayi bekliyorum.yapmak iateyene yol gosterici olur

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Würth'ün EGR temizleme spreyini aldım ancak bunu nereden sıkacağımı bilmiyorum. Desteklerinizi esirgememeniz dileğiyle,

Teşekkür ederim.

Araç corsa 1.3 dizel djt

Merhaba, ben görseldeki kırmızı yuvarlağa aldığım bölümden söküp ordan verdim, direk turboya inen hava borusu orası, ancak havayı motor dibinden çektiği için arıza kaydetti araç manifold giriş sıcaklığı yüksek şeklinde, ve maf la ilgili de kaydetti. (egr yi açmadı araç bu arada, yani temizleyici egr valfinden geçememiş oldu) (elm327+torque ile takip ettim).

Sanki gaz tepkisi biraz iyileşti aracın.

Tavsiyem sarı yuvarlağa aldığım bölümdeki kelepçeleri açın ve mavi yuvarlağa aldığım kısımdan verin spreyi, 3 sn. sıkıp 10 saniye bekleyin, bu bekleme sırasında da mavi yuvarlağa aldığım yeri tekrar birleştirin. (birleştirirseniz bence egr valfi de açılacak, maf ve map değerleri örtüşeceği için) (ben şahsen bi daha ki sefere böyle yapacağım)

Sarı yuvarlaktaki fişin takılı olduğu maf a kesinlikle sıkılmayacak Maf dan sonra uygulama.

Not: würth egr temizleyici diye google a yazdığınızda alışveriş sitelerinden çıkan linklerin yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    36.7 KB · Görüntüleme: 65

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu işlemin en etkili ve en doğru uygulama noktası boğaz kelebeğinden vermek. Yani intercooler çıkışından emme manifolduna giden borunun dirsek tarafı sökülecek mümkünse boğaz kelebeğinden hemen önce gelen dirsek sökülecek ve doğrudan kelebek içerisine püskürtülecek. Sıkma esnasında motor 2000-2500 devir civarında tutulacak

khytr89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben görseldeki kırmızı yuvarlağa aldığım bölümden söküp ordan verdim, direk turboya inen hava borusu orası, ancak havayı motor dibinden çektiği için arıza kaydetti araç manifold giriş sıcaklığı yüksek şeklinde, ve maf la ilgili de kaydetti. (egr yi açmadı araç bu arada, yani temizleyici egr valfinden geçememiş oldu) (elm327+torque ile takip ettim).

Sanki gaz tepkisi biraz iyileşti aracın.

Tavsiyem sarı yuvarlağa aldığım bölümdeki kelepçeleri açın ve mavi yuvarlağa aldığım kısımdan verin spreyi, 3 sn. sıkıp 10 saniye bekleyin, bu bekleme sırasında da mavi yuvarlağa aldığım yeri tekrar birleştirin. (birleştirirseniz bence egr valfi de açılacak, maf ve map değerleri örtüşeceği için) (ben şahsen bi daha ki sefere böyle yapacağım)

Sarı yuvarlaktaki fişin takılı olduğu maf a kesinlikle sıkılmayacak Maf dan sonra uygulama.

Not: würth egr temizleyici diye google a yazdığınızda alışveriş sitelerinden çıkan linklerin yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

hocam bahsettiğiniz yer videodaki yer mi ?

Edit: videodaki araç vauxhall corsa d 1.3 müş yeni gördüm :D

https://www.youtube.com/watch?v=-dOA2WbO4o4

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hocam bahsettiğiniz yer videodaki yer mi ?

Edit: videodaki araç vauxhall corsa d 1.3 müş yeni gördüm :D

https://www.youtube.com/watch?v=-dOA2WbO4o4

doğrudur, aynen orası. (1.3 puntosu olan birisi de tam ordan vererek yapıyor uygulamayı, würth yetkilisinin öyle dediğini söylüyordu videosunda)

Bir üst mesajda Yasin Beyin dediği yerden de olabilir uygulama, ama biraz daha zahmetli oraları sökmesi.

Son düzenleme: