Xenon ile muayeneden geçmek.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler dilerim benzer konular açılmış ama incelediğimde net cevap bulamadım, net olarak burda cevap bulabilirsek herkese faydalı olur.
Aracında xenon olup muayeneden geçilmiyor malum fakat halojen ampül takıp gideriz deniyor, peki ampül değişti diyelim zenon motor ve beyinlerinin sökülmesi gerekmiyormu sonuçta incelenirken görülecek sistem eksik blgim olabilir kusura bakmayın.muayeneden geçmiş olan arkadaşlar durumu paylaşırsa seviniriz.seti komplemi sökecez gitmeden,sadece ampülmü sökelim.

birde geçen ay aldım aracı vatandaş kısalara ve sislere shark marka zenon taktırmış kalitesi nedir bilen varı, fena görünmüyor ama dandikse başkasına rahatsızlık verecekse söküp atayım mı?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bi aksesuarcıyla konuştum. Eğer içerde ayar düğmesi varsa geçiyor dedi ama bana hiç inandırıcı gelmedi. Benim bildiğim kadarıyla otomatik far yükseklik ayarı olması gerekiyor.

bloodstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sattığım 2005 Model Astra H Easytronik aracıma geçen sene xenon taktırdım 250 tl ye 8000 lik hemde. otomatik far ayarı yok haliyle içeride yükseklik ayarı var. Sağ park lambası yanmıyo diye ağır kusur yazdılar değiştirdim, fakat kısa xenonlar için hafif kusur yazıldı ve muayeneden takılmadan geçti parklar değiştikten sonra. Ankara Eryaman Muayene İstasyonu. Muayene tarihi Kasım 2011...bunun sebebinin kendimce, kaliteli veya değil bilmiyorum ama farların içindeki mercek olduğunu tahmin ettiğim parçalar olduğunu düşünüyorum.

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar gecmıyorrrrr gecmıyor acık ve net adaptıf xenon far olması lazım oda sadece orjınal merceklı xenonlu far oluyor bahsedılen ıcerıden ayar dugmesı degıl aracı ılk calıstrdgnzda farınız asagı yukarı gıtmelı :)

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Tüvtürk'e yazdığım maile gelen cevap aşağıda. Yani geçmiyor.

"Bizimle paylaştığınız e-mail için teşekkür ederiz.

Xenon far sistemine sahip araçlarda otomatik far seviye sezicisi olmak mecburiyetindedir. Aracınız da orijinal xenon far sistemi mevcut ise sorun teşkil etmeyecektir. Ancak, orijinalinde olmayan sonradan montajı yapılan ve uygun olmayan xenon far sistemi olan araçlar için aşağıdaki şekilde kusurlar verilmek sureti ile kusur derecelendirmesi yapılır.

Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok Ağır Kusur

Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor Ağır Kusur

Saygılarımızla,

TÜVTURK A.Ş"

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu açan bendim. S40'la geçemedim. Bayide sonradan takılmış volcarda ama otomatik far yükseklik ayarı olmadığı için ağır kusur yazdılar. Bende 2 tane halojen far takıp geçtim. Balastları söktürmedik biz sizdede sıkıntı olmaz herhalde...

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok haklı bence tuvtürk sonuna kadarrrr destekliyorum.
Artık bıktım ya gözümüze gözümüze geliyor kamaştırıyor resmen çok rahatsız edici gerçekten kulllanan arkadaşlar kusura bakmayın çok rahatsız ediyor karşıdaki insanı :(

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok haklı bence tuvtürk sonuna kadarrrr destekliyorum.
Artık bıktım ya gözümüze gözümüze geliyor kamaştırıyor resmen çok rahatsız edici gerçekten kulllanan arkadaşlar kusura bakmayın çok rahatsız ediyor karşıdaki insanı :(
valla abi far yıkaması merceğine kadar vardı arabada :) far ayarını zaten en altta tutarım yere bakar genelde ama geçemedik. mercekli olduğu sürece aslında bi sıkıntı yaratmıyor...

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihanbey sıkıntı yok 5 dakkıklıgına normal sarı ampul taktım gectım tekrar orjınale dondum :) (gercı mayenden baska sebepten kaldım ama olsun :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Xenon farlara en zararsız, en masum, en faydalı mercek nasıl yapılır diye çabalayan, otomatik seviye ayarlayıcısının en verimli çalışanını nasıl yapacağız diye kafa patlatan onca mühendis ve araba firmalarına hayret ediyorum, aylar süren AR-GE çalışmaları, onca yatırım, onca masraf boşa yani bu tür işler fuzili, bu tür çağdışı işlerle zaman ve para kaybedeceklerine Türk milletinden azıcık fikir alsalardı ölürlermiydi? Sonuç gün gibi ortada, bu tür farlar asla karşıdan gelenin gözlerini almaz (mış). :) :) :)