yabancı sitelerden alışveriş yapılırmı

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste arızalı denen 09128022 nolu sensörü nette ebay gibi yabancı sitelerde 70-90 euro fiat yazılmış buralardan temin etme imkanımız varmıdır bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda ben bicok esyayi ebayden alirim.Ama araba icin servisden al derim orjinal olsun.Bunlar önemli seyler cünkü.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vede 100-150 dolar üstü maliyetli urunler yurt dışından kola ygelmiyor. sıkıntı olur.

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vede 100-150 dolar üstü maliyetli urunler yurt dışından kola ygelmiyor. sıkıntı olur.

Gelirde Gümrük ödenmesi lazim.Yada gümrük ödememek icin alacaginiz firmaya önce sorun.Ben bu malzemeyi almak istiyorum ama faturayi Örn;100 dolar nakliyesi icinde yazarsaniz.

Ben arasira yapiyom da :).Almanyada EU ülkesi olmayan yerlerden gelen malin fiyati max.30 € olmasi lazim nakliyesi icinde.

Sanirim TR de 100 $ bu sinir.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
EBAY den gumruge tabi olmayan herturlu esyayi belli rakamlara kadar sorunsuzca alabilirsiniz.
Dogaldir ki (150 Avro alti) urunlerde teslimde sorun yasanmasi ihtimali yok gibidir.

Oto yedek parcalari araca uyumlari bakimindan cok hassas bir konudur. Satici ile araciniza uyacagi konusunda tam bir mutabakat saglamadan alisveris yapmanizi onermem.

Yerli saticilar (internet yolu ile) servislerden hatta dukkanlardan cok daha hesapli satiyorlar. Ama dogru parcayi dogru markayi dogru fiyata almak icin arastirmak esastir.

Ekli dosyalar

• EBAY_GUMRUK.txt
    5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

hacı abi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yabancı sitelerden alışveriş yapmamanızı tavsiye etmiyorum arkadaşlar.yerli sitelerden yapınız.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alacağınız adet ve fiyat önemli(tabi getiri ücretini de hesap ederek). Şayet kurtarmıyorsa yada yerli firmalardaki ile kafa kafaya tutuyorsa ben almayın derim. Ama alacaksanız da PayPalden ödeme yapın. En azından bir sorununuz olunca şikayet edebiliyor ve mal gelmediyse paranızı geri alabiliyorsunuz. Ben alışveriş yapıyorum bir sıkıntım çıkmadı şükür... :)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yabancı sitelerden alışveriş yapmamanızı tavsiye etmiyorum arkadaşlar.yerli sitelerden yapınız.
Yerli biz de tercih ederiz.Ama hem ürün hem de fiyat olarak yabancı siteler daha başarılı.
Bu arada ben Hollandadan bir alışveriş yaptım.6-7 günde kargo adresime ulaşmıştı.
Önemli olan alınan ürünün değeri.100 euro gibi rakamların altındaki ürünler sorun olmadan ulaştırılıyor.Ama gümrüğe tabi ürünlerde durum biraz daha farklı.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yabancıdanda türkden de yapılmaz, bılıyorsunuz zaman kötü kredi kartı numarasını vermeye cekınıyorum ...