Yağ Kaçağı Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

oktaykarahan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac astra j 1.6 115 hp 2014 30 bin km de.Motorun sağ kisminda, yani trigerin zıt tarafinda, alt kesimde, plastik bir kapakcik etrafinda yag sizintisi olmus. altta somun, tepesinde siyah plastik kapak var. Sıkı bir parca degil. Sizce nedendir? Foto ekledim, umarim yuklenmistir.

Ekli dosyalar

• 2018-08-14-23-13-05.jpg
    2018-08-14-23-13-05.jpg
    20.2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimden bişey anlayamadım ama küçük bir tahminde bulunayım.debriyaj yağının hava alma vanasına benzettim.daha yakın ve net bir foto olsaydı iyiydi

Sony XZ cihazımdan gönderildi

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arac astra j 1.6 115 hp 2014 30 bin km de.Motorun sağ kisminda, yani trigerin zıt tarafinda, alt kesimde, plastik bir kapakcik etrafinda yag sizintisi olmus. altta somun, tepesinde siyah plastik kapak var. Sıkı bir parca degil. Sizce nedendir? Foto ekledim, umarim yuklenmistir.

Şanzuman hava valfin den kaçırıyor.Çok sıkıştırdıysanız oradan terleme yapabilir. Yagın buharı buradan çıkar. O plastik kapagı yukarı doğru kaldır çıkar.valfin üzerindeki delik tıkanmışsa oradan yag atabilir .çok kaçırırsa da şanzuman yagını kontrol ettirmen de fayda var.80 numara yag koyulması gerek. Servise giderseniz de size fazla yag atmıştır diyecekler.