Yağ Kaçağı

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım yağ damlatıyor karter muhafazası yağ içinde sorunun nerden olabildiğinin öğrenmek için usta motoru kartere kadar sökelim baka baka yapalım diyor sizce her yağ damlatan arabanın motorunu mu sökülüyor yoksa bizim usta işi mi bilmiyor ne yapacamı bilmiyorum böyle giderse satacam opelimi tak etti kafama :) motoru söktüreceme satarım gider daha iyisini alırım :) o paraya

Bu arada aracımdanda antifiriz kaçırıyor yere baktığımda belli oluyor bununda sızıntısını bulamadık.

Böyle saçmalık görmedim :) yağ kaçağı nerden olabilir size öneri ve teklifleriniz bekliyorum Yarım litre ya damlatıyor ya damlatmıyor.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ kaçağında motor sökülmesini ilk defa duyuyorum.Contalar değişebilir.Benim aracımda da vardı kaçak.Bütün contalar krank keçesi değişti ancak kaçak devam etti.Daha sonra motor kapağındaki(sarı kapak) ring eskimiş olduğu için ordan kaçan bütün yağ motoru kirletiyormuş.Sarı kapağı ve çevresini bi kontrol et.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kapağı(sarı kapak ) temiz ordan akıtmıyor kaçak nerelerden olabilir acaba karter muhafaza yağ içinde aracı park halinde bıraktğımda yere yağ akıtıyor kartere karterden yere
Usta ekmeğini bizden bulması için öyle dedi heralde karbüratör ney yağ

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Karter muhafazayı sökün. Seyyar ile bakın görürsünüz. Çok pis ise, benzin vs. ile yıkayın aşağıdan, ertesi gün gidin bakın kaçağa. Dediğiniz kadar kaçak aracınıza göre çok büyük ihtimal keçelerdir.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keçe sorunu muhafazayı söktükten sonra helledilir bir durumu yoksa motor indirilip mi halledilir bir durum

bu arada arabada antifiriz kaçağı var sağ ön teker altına doğru ıslalıklık belli oluyor antifirizin aktığı neden olabilir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Rektifiye hariç, Motor inmez. Değişin ustanızı, servise yönelin.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgileriniz için teşk arabada antifiriz kaçağı var sağ ön teker altına doğru ıslalıklık belli oluyor antifirizin aktığı neden olabilir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ne kaçağınız var karar verin. Devirdaim, athapot, radyator vs. Olabilir. Su bu kaçak olan her yerden kaçar, yer seçmez. Bakıp bulmanız lazım kaçağı. Buradan size nasıl söyleyelim kaçağın yerini

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim araçta vardı ve karterdeki müşirden kaçırdığını anladık. daha sonra müşiri değiştirmek için karteri söktüler vs. vs. ama şimdi de yağ pompasının ön tarafından az bir terleme yapıyor. yakın zamanda onu da halledecem ancak ustanın sökelim baka baka yapalım demesi senin aracı test aracı olarak kullanacak düşüncesini aklıma getirdi :) tıp öğrencileri için kullanılan kadavra muamelesi yapacak senin arabaya :))

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce yağı nereden kaçırdığı önemli;tabii motor inmez ama açılır mesela contadan dışa sızma varsa ve hatta arkadaşın antifriz atıyor dediği de contadan ise yani dışa atıyorsa motor açılmayı indirme olarak algılamış olabilir. resim olsa,ama antifriz nereden kaçırıyor? artı yağ sızdırma yukarıdaki arkadaşınki gibi yağ müşürüde olabilir opelde sık olan sorun.yani her halukarda Arkadaş önce silsin temizlesin sonra tekrar motor ısınınca sıkışrılınca nereden kaçırıyor iyice incelesin,antifirz kaçırması sorusuına ise beya iz bırakır kuruduğu yerde veya yaş ise renginden belli eder