yağ kapagı kendiliğinden açılır mı?

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aksam arabanın önünden hafif duman geliyo gibi hissettim. ama önemsemedim. busabah işe gelirken yine aynı sey oldu ve kaputu açtıgımda yağ kapağının acılmış olduğunu gördüm. bu kapak kendiliğinden açılır mı?

6 yıldır kullandığım araçta ilk defa boyle birsey basıma geldi. cuma günü lpg bakımı için arabayı servise götürmüştüm. kimseyi suclamak değil amacım ama servise girdikten sonra boyle birseyle karsılasmam sizce tesadüfmüdür? yoksa servisteki işin ehli olan saygıdeğer ustanın hatası olabilirmi? birde kapakların içinde sızdırmazlık için lastik olması gerekmiyo mu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kendiliğinden açılması çok zor, büyük ihtimalle yağ kontrolü yapıldıktan sonra kapağı sıkmamışlardır.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kapağın contası bir süre sonra bollaşıyor banada olmuştu hatta gaza basınca kapak ses yapıyordu. Uygun bir contayla problem çözülebilir. Hatta eskisinden daha sıkı oldu benimki :D

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de bu aralar o kapaktan muzdaripim. contası bozuldu. yeni conta aldım yine kendi kendine gevşedi. yan sanayi kapak(orjinalini bulamamıştım) aldım yine gevşiyor kendi kendine. orjinal kapak bulup alacam galiba...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben de bu aralar o kapaktan muzdaripim. contası bozuldu. yeni conta aldım yine kendi kendine gevşedi. yan sanayi kapak(orjinalini bulamamıştım) aldım yine gevşiyor kendi kendine. orjinal kapak bulup alacam galiba...
Bir de daha kalın bir conta dene.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
arkadaslar tamamen ustanın marifeti cıktı. kapağı güzelce sıktım hiç bir sorun kalmadı. yetkili servise ne kadar guvenmek gerektiğini birkez daha anladım.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ miktarına iyice bak o kapak atınca çalışırken ordan epeyce yağ püskürtüyor.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
evet abi kontrol ettim biraz daha ekledim.

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen günde bende unutmuşum kapağı sıkmamışım..35 km falan yol yaptım..bir baktım motorun üzeri ıslanmış yağdan...elimin girdiği yerleri iyice sildim ama, kafama takıldı ileride kokar falan diye, bu sabah yıkamacıya verdim...motor yıkanıyor şimdi...

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yag kapagı benimde kendiliginde açılıyordu.bir gün yanık yag kokusu gelmeye başladı herhalde dışardandır dedim fakat dışarıya çıktıgımda koku yoktu kaputu kaldırıp baktıgımda kapak açılmış her taraf yag olmuştu sıkmakta kafi gelmeyince orj.kapak alıp degiştirdim.
şu an hiç problem yok orj. alıp takmanızı tavsiye ederim yan sanayi randımanlı olmuyor bir süre sonra bozuluyor