Yağ kapağı ve Debriaj

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamun aleyküm,

Sizlerden destek almak istediğim dün başıma gelen kötü bi durum var. Aracımla seyir halinde iken ışıklarda durdum sonrasinda kalkis yapmak icin debriaja bastigimda bosa gittigini gordum biraz pompaladim am a debriaj tepki vermedi aracı stop edip tekrar calistirmak istedim fakat araba mars almadı aküsü bitmis gibi tepki verdi daha sonra kaputu açıp baktigimda yag kapaginin kendi kendine yerinden gevşeyip bütün yagi ortaliga dagittigini gordum aracta neredeyse yag kalmamisti anlamadigim sey yag kapagiyla debriajin ne alakası var debriaj zaten gidicekti yag kapagida tesadufmuydu ki aracıma yag doldurup tekrar calistirdim motor sesi normal hicbir sorun gorunmuyordu fakat debriaj hala boşa basiyor islevsiz servise gitmeden bilgi sahibi olmak istedim yardimlariniz icin simdiden teşekkurler

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Debriyaj pedalı boşaldiysa, debriyaj rulmanı dağilmiştir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren hidroliği varmı bi kontrol edin.frenle debriyajın hidrolikleri aynı kapta duruyor. üst yada alt merkez(debriyajın) gitmiş olabilir.yağ kapağının contası var o zamanla ölüyor. ondan dolayı yerinden çıkmış olabilir.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı Balat’a bitmiş sanırım. Debriyaj pedalı düşük duruyorsa hidrolik seviyesine kontrol et. Hidrolik seviyesi dusukse de doldurmakla düzelmez havasını almak gerek. Motorda birşey yoktur. Kapağı açılmıştır değiştirmede fayda var.

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
fren hidroliği varmı bi kontrol edin.frenle debriyajın hidrolikleri aynı kapta duruyor. üst yada alt merkez(debriyajın) gitmiş olabilir.yağ kapağının contası var o zamanla ölüyor. ondan dolayı yerinden çıkmış olabilir.

Fren hidroligi vardi daha oncede boyle olmustu duzelmisti fakat bu sefer ciddi galiba yarin sanayiye goturucem bakalım umarim baski balata degildir

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımın debriaj üst merkezi degisti debriaj sisti fakat bi sure sonra tekrar eski haline döndü ustam şanzimanin sökülüp alt merkezide degistirmemiz gerektigini söyledi

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımın debriaj üst merkezi degisti debriaj sisti fakat bi sure sonra tekrar eski haline döndü ustam şanzimanin sökülüp alt merkezide degistirmemiz gerektigini söyledi

Alt merkez degişti sorun ortadan kalktı .